Kadri Põlendik • 16. jaanuar 2015
Jaga lugu:

LHV fondidel uus võimalus koduturule investeerida

LHV portfellihaldur Kristo Oidermaa.  Foto: Andres Haabu

BPM Mezzanine fond andis LHV pensionifondidele veelgi parema võimaluse koduturule investeerida, tõdes LHV portfellihaldur Kristo Oidermaa.

„Pensionifondide praegune põhiprobleem koduturule investeerimisel on see, et meil ei ole piisavalt investeerimisvõimalusi ja seetõttu tervitame iga uue fondivalitseja turuletulekut,“ ütles Oidermaa. Ta lisas, et OECD pensionifondide aruande järgi on Balti pensionifondid koduturule investeerimises viimased. Ta tõi näiteks LHV pensionifondi L, millel on Eestisse otse investeeritud ligikaudu 20% varadest, samas kui Soome fondid on kohalikule turule investeerinud rohkem kui 40%.

Oidermaa sõnul sobib BPM LHVga kolmel põhjusel. „Esiteks, me tahame olla Baltimaades tänu sellele, et me usume, et siin on kasvukeskkond parem kui ülejäänud Euroopas ja me tunneme seda keskkonda paremini,“ selgitas ta.

Teiseks on LHV võtnud suuna suurendada oma portfellides alternatiivsete investeeringute osakaalu. „Mezzanine sobib, sest tootlus sõltub ettevõtetest, kuidas neil läheb, ega ole seotud sellega, mis otsuseid teeb Euroopa Keskpank, milliseid otsuseid teevad investorid või kuidas aktsia hinnad liiguvad. Ehk saame panustada sellele, et tiim teeb ettevõtetega kõvasti tööd ja meie kasum või tootlus tuleb läbi selle, et nendel ettevõtetel läheb hästi,“ kirjeldas Oidermaa.

Kolmandaks on uue fondi taga meeskond, kellega LHV tahab Oidermaa sõnul koostööd teha. „Nad on näidanud, et on varem suutnud kasumlikult laene anda ja tänu sellele loodame tootlust saada,“ ütles ta.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum