Pille Ivask • 5. märts 2015 • 1 min
Jaga lugu:

Exxoni juht: nafta jääb odavaks

Rex Tillerson  Foto: epa

USA suurima naftatootja Exxoni juht Rex Tillerson lausus, et madal nafta hind on uus reaalsus, madala hinna põhjuseks on varasemast vintskemaks osutunud USA kildanafta tootmine, vahendab Financial Times.

Tillersoni väide tuleb ajal, mil maailma üks suuremaid naftatootjaid Exxon on teatanud, et vähendab sel aastal kulutusi 12% võrra, sealjuures suurendades tootmist 7% võrra.

Ta märkis, et nafta hind on langenud, kuna nii Hiina kui ka muu maailma naftanõudluse kasv on aeglustunud ning samal ajal pakub USA suurtes kogustes oma toodangut. Tillerson märkis, et tegu võib olla püsivate tingimustega.

Tillerson lausus, et inimesed peaksid odavama naftaga harjuma, sest tootmine on suur ning maailma majanduse praegune käekäik mitte just kõige parem.

Kuna nafta hind on alates möödunud suvest umbes poole võrra langenud, on arvatud, et ka USA tootmismahud vähenevad, kui hinnad kiiresti ei taastu. Tillerson viitas, et kui vaadata aga USA kildagaasi tootmisega seonduvat, siis võib USA naftatootmine jääda siiski arvatust kõrgemale tasemele. Kildagaasi puhul on isegi hindade langemise tingimuses tootmismahud kasvanud. 

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt