Äripäev • 25. märts 2015 kell 10:45

Rikaste TOPi liige läheb kohtu alla

Gerhard Eberle  Foto: Erik Prozes

Lääne ringkonnaprokuratuur saatis kohtu ette kaks ettevõtte juhti, keda peetakse vastutavaks 2013. aasta kevadel töötajaga juhtunud tööõnnetuses.

Üks süüdistuse saaja on Gerhard Eberle, kes eelmise aasta sügisel ilmunud Äripäeva Rikaste TOPis oli 304. kohal. Tema vara väärtuseks hindas Äripäeva toimetus 8,7 miljonit eurot. Selle aasta alguses ilmunud Äripäeva dividendide TOPis oli Eberle 709 925 euroga 55. kohal.1994. aastast Eestis elav ja 1997. aastal äritegevusega alustanud Eberle teenis 2013. aastal omanikutulu kahest ettevõttest – purjetamisrõivaste vahendaja Martelon Grupp maksis dividende 200 000 eurot ja päästevestide tootja Pakpoord 504 000 ­eurot.Nüüd on aga Eberle sattunud kohtu alla. Prokuratuur süüdistab OÜ Lade juhatuse liikmeid Gerhard Eberlet (53) ja Irma-Liisu Eberlet (42) oma tegevusetusega töötervishoiu- ja tööohutusnõuete eiramises, millega põhjustati ettevaatamatusest töötajale raske tervisekahjustus. OÜ Lade sai sama süüdistuse juriidilise isikuna, kirjutab uudised.err.ee

Ettevõtte meestöötajaga juhtus 2013. aasta mais kangalõikusmasina puhastamisel õnnetus, milles said vigastada tema mõlemad käed. Süüdistuse järgi lubasid Eberled kasutada ohutusnõuetele mittevastavat kangalõikusmasinat, millel puudusid vajalikud kaitseseadeldised.

Sellises kuriteos süüdimõistmisel näeb karistusseadustik ette rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistuse. Juriidilisele isiule näeb karistusseadustik ette rahalise karistuse.

Eesti kodakondsust omav Eberle elab Eestis alates 1994. aastast. Talle head omanikutulu võimaldavad ettevõtted alustasid tegevust kolm aastat hiljem ning tegelevad kergetööstussektoris. Eberle firmade üheks edu aluseks on õige turunišši leidmine. Ta toodab päästeveste, mida müüb peamiselt Euroopa Liidus.

Eberle müüb oma toodangut kaubamärgi MarinePool all ning edu toonud valdkonnani jõudis tänu sellele, et on ise nooruses tegelenud purjetamisega ning tulnud koguni Saksamaa meistriks. Tema firma klientideks on olnud Norra, Saksamaa, Prantsusmaa ja Austria purjetamiskoondised.

Ka tema on olnud üks nendest ettevõtjatest, kes ei pea õigeks võtta laenu ning üritab ise oma vahenditest ettevõtet arendada. Eberle on varasemas intervjuus öelnud, et konkurendid ei suhtunud temasse seetõttu ka kuigi tõsiselt, et ta laenamist väldib.

"Me ei ole kunagi soovinud enda ettevõtetega riski piiril mängida ega tee seda ka tulevikus. Võib-olla on see mõnevõrra igav strateegia, aga pikaajalises perspektiivis toob meile edu. Meil ei ole vaja pidevalt meedias esineda ja rääkida, kui tublid oleme! Me ei pea seda enda väga heale meeskonnale pidevalt tõestama. Nad teavad seda isegi juba ammu,“ on Eberle aastaid tagasi Äripäevas ilmunud intervjuus öelnud.

Hetkel kuum