Sirje Rank • 7. aprill 2015 kell 6:49

Inflatsioon Venemaal kiirenes

Ostja loeb rublasid  Foto: Scanpix/Reuters

Inflatsioon Venemaal kiirenes märtsis aasta baasil 16,9 protsendile, mis on kiireim hinnatõusu tempo 2002. aastast, teatas Venemaa riiklik statistikaamet.

Veebruaris oli hinnatõus 16,7%.

Eelnenud kuuga võrreldes tõusid hinnad märtsis 1,2%, vahendas agentuur Bloomberg.

Toidukaupade hinnad kerkisid märtsis eelnenud kuuga võrreldes 1,6%, mis on viimase viie kuu kõige aeglasem hinnatõus.

Venemaa majanduse langus hoiab inflatsiooni tagasi ning tänavu vähenevad ka mõjud hinnatõusust, mille tekitas lääneriikide kaupadele kehtestatud impordikeeld, prognoosib keskpank, mis on kõrgest inflatsioonist hoolimata asunud rahapoliitikat leevendama.

Venemaa rubla on tänavu arenenud riikide valuutadest enim tugevnenud, kaubeldes 55,4 rubla tasemel USA dollarist. Mullu tõstis keskpank rubla languse ohjeldamiseks baasintressimäärasid kuuel korral.

Keskpanga jaoks on peamiseks riskiks majanduslanguse süvenemine. Kui inflatsiooniootused alanevad, võib keskpank velgi rahapoliitikat leevendada, ütles keskpanga juht Elvira Nabiullina läinud kuul panga intressikärpe järel. Panga järgmine intressinõupidamine on aprilli lõpus ning Bank of America Corpi Venemaa kontori peaökonomisti Vladimir Osakovski sõnul ei välista märtsikuu inflatsiooninumbrid keskpangalt uut intressikärbet.

Hetkel kuum