Mait Kraun • 10 aprill 2015

Venemaa loob McDonald'sile alternatiivi

McDonald's Venemaal.  Foto: EPA

Venemaa investeerib Oscari võitnud Venemaa režissööri Nikita Mihhalkovi restoraniprojekti ligi miljard rubla, mis hakkab konkureerima lääne kiirtoidurestoranidega, vahendab CNN Money.

Režissöör kohtus Venemaa asepeaministri Arkady Dvorkovitšiga neljapäeval. Asepeaministriga jõuti kokkuleppele, et riik rahastab miljardi rubla suurusest investeeringust 70 protsenti.

Mihhalkov saatis kirja ka president Vladimir Putinile ja palus patriootlikule projektile „Sööme kodus“ tema toetust, kirjutas Vene meedia. Mihhalkovi sõnul loob restoraniprojekt alternatiive Lääne kiirtoidurestoranidele.

41 restoranist ja 91 toiduputkast koosnev võrgustik kasutaks kohalikke tooraineid, mis aitaks kaasa Venemaa põllumajanduse arengule, kirjutas Mihhalkov oma kirjas. Umbes kolmandik toitudest oleks seotud kohalike traditsioonidega.

Projekti on aga juba praegu kritiseerinud Venemaa endine rahandusminister Aleksei Kudrin, kes ütles, et riiklik toetus oleks teiste väikeste ja keskmiste ettevõtete vastu ebaaus.

Venemaa on suure osa Lääne toiduimpordist Venemaale suunatud sanktsioonide vastukaaluks keelustanud.

McDonald's on üks ettevõtetest, kellele Venemaa tegevus on probleeme tekitanud. Venemaa tarbijakaitseamet on Venemaal sulgenud mitmeid McDonald'si restorane. Väidetavalt suleti restoranid sanitaarprobleemide tõttu.

Hetkel kuum