Koit Brinkmann • 15 aprill 2015

Keskkonnaärimehed ostavad ohtlike jäätmete käitleja

Eesti Keskkonnateenused juht ja üks omanikest Argo Luude  Foto: Eiko Kink

Segaolmejäätmete turu ühe suurema tegija Eesti Keskkonnateenused omanikud sisenevad jõuliselt ohtlike jäätmete turule, ostes OÜ Kesto ning Epler & Lorenz emaettevõtte Waste E&L.

Eesti Keskkonnateenused omanike Argo Luude, Bruno Tammaru ja Mihkel Õnnise ettevõte ostab firmade kaudu Jüri Eplerile ja Janis Lorenzile kuuluvad osalused osaühingus Waste E&L. Argo Luude sõnul on käed löödud, kuid enne ei saa tehingut kommenteerida, kui konkurentsiametilt on koondumiseks luba saadud.

Luude märkis, et initsiatiiv tuli neilt. „Meil ohtlike jäätmete käitlemise valdkonda ei olnud ning oli valida, kas hakata seda nullist üles ehitama või osta juba turuosaline ära,“ lisas ta.

Paar turuosalist hindasid Äripäeva küsimuse peale tehingu võimalikuks suuruseks vähemalt kolm miljonit eurot. Nende sõnul tuli teade tehingust suure üllatusena. Luude ütles aga, et nad on ostmiseks juba varemgi maad kuulanud.

Waste E&L teenis 2013. a 3,4miljonilise müügitulu juures ligi miljon eurot puhaskasumit. Ettevõtte tütarfirmad on Tallinnas Paljassaares tegutsev OÜ Kesto ja Tartu külje all toimetav Epler & Lorenz. Nende ettevõtete põhitegevusala on ohtlike jäätmete käitlemine, keskkonnakaitseliste puhastustööde teostamine ning pakendi-, ehitus- ja biojäätmete taaskasutamine.

Waste E&L omanikud on firmade kaudu võrdselt Jüri Epler ja Janis Lorenz.

Hetkel kuum