Mait Kraun • 23. aprill 2015 kell 18:47

Elektriautod vahetatakse sportmaasturite vastu

Fordi sportmaastur.  Foto: Bloomberg

Autoostjad vahetavad rekordkiirusel hübriid- ja elektriautod bensiini neelavate linnamaasturite vastu, ütles automüügi portaal Edmunds, vahendab MarketWatch.

Elektri- ja hübriidautode vastu on huvi vähendanud madalad bensiinihinnad. Vaatamata nafta hinna mõningasele taastumisele on bensiini hind USAs kukkunud üle ühe dollari galloni kohta.

Portaal Edmunds teatas, et 22 protsenti inimestest, kes 2015. aastal oma elektri- või hübriidauto maha müüsid, ostsid hiljem selle asemele sportmaasturi. Eelmisel aastal oli vastav näitaja 19 protsenti ja üleelmisel aastal 12 protsenti.

45 protsenti elektri- või hübriidauto maha müünud inimestest otsustasid asendada selle mõne teise alternatiivset kütust kasutava sõidukiga.

Bensiin maksis eile USAs keskmiselt 2,479 dollarit gallonist. Aasta aega tagasi pidi galloni eest välja käima 3,666 dollarit.

Bensiinihinnad on kukkunud nafta hinnalanguse tõttu, mille tekitas omakorda suurenev pakkumine ja oodatust väiksem nõudluse kasv. Praeguseks on hinnad mingil määral taastunud ning hiljuti tegi galloni hind USAs selle aasta rekordi. Vaatamata sellele on nafta hind 2014. aasta tipust ligi 50 protsenti madalamal. 

Hetkel kuum