Äripäev • 23 aprill 2015

Soomlased jahivad tuhandeid Eesti kortereid

Soome investorid soovivad soetada Tallinna kesklinna tuhandeid kortereid, neid meelitab suurem üüritulu tootlus.  Foto: Andres Haabu

Soome ettevõte tahab osta Tallinnas kokku tuhandeid kortereid, sest siin on kordi parem üüritootlus.

Nii rääkis Kauppalehtile üürivahendusega tegeleva firma Vuokraturva tütarfirma juht ja omanik Timo Metsola. 

Firma astus Eestis turule eelmisel aastal, sest Soomes on Metsola sõnul magusaid objekte aina raskem leida. Nüüd on ettevõte Tallinna vanalinna ümbruskonda ostnud juba esimesed 50 objekti. Kui saadakse rahastus, on kavas osta veel tuhandeid Tallinna kortereid.

Raha peaks tulema fondist, kuhu investeerivad Soome investorid. Investori minimaalne lubatud investeering on 100 000 eurot. Fond eelistab kortereid Tallinna vanalinnas ja selle äärealadel, näiteks Kalamajas, Kesklinnas, Pelgulinnas ja Kadriorus. Metsola võrdleb neid linnaosasid Soomes Kamppi, Kaartinkaupunki, Kruununhakaa ja Etu-Töölöa linnaosadega.

Eestis on Metsola sõnul professionaalsete kinnisvarainvestorite hulk väiksem ja see on aidanud kinnisvara hinnatõusu pidurdada.

Eestis saab rohkem tulu

Asuntosalkku Eesti OY juht Jaakko Sinnemaa rääkis, et Helsingist Tallinnasse meelitab parem üüritulu ja kapitali kallinemine.

Ta selgitas, et kui Helsingi kesklinnas on üüritulu tootlus keskmiselt 4%, siis Tallinnas on see keskmiselt 6% parem, mis Helsingis teenitava tootlusega võrreldes on pea poole suurem. Sinnemaa sõnul on investorile Tallinna eluasemeturult saadav tulu ja riskitase atraktiivne.

Asuntosalkku Eesti OY otsib Tallinnast ostmiseks kortereid, mille ruutmeetri hind jääb 2000 kuni 3000 euro juurde. Investeeringu kestvuseks hindab ettevõte 12-16 aastat.

Hetkel kuum