Valitsus asub ametnike arvu kärpima

01. mai 2015, 17:14
Valitsus otsustas kokku hoida
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20150501/NEWS/150509997/AR/0/Valitsus-peaminister-Taavi-Rõivas.jpg

Koalitsioonileppele katteallikaid otsiv valitsus leppis kokku valitsussektori töötajate arvu vähendamises ühe protsendi võrra alates 2016. aastast.

Samuti kavandatakse valitsussektori majanduskulude mõneprotsendilist vähendamist, sel teemal arutelu veel jätkub.

Katteallikate arutelu puhul oli valikute aluseks põhimõte maksustada tulu asemel eelkõige kahjulikku tarbimist, eelistatult selliseid tegevusi, mille puhul on inimestel olemas valikuvõimalus (alkoholi- ja tubakaaktsiisi ning trahvimäärade tõstmine) ja vähendada maksusoodustusi.

Kütuseaktsiisi puhul oli tõsiselt laual tõusu ära jätmine 2019. aastal. Lõplik seisukoht kujuneb siis, kui selgub, kas on võimalik tõsta alkoholi- ja tubakaaktsiisi 2016. aastal täiendavalt 5 protsenti. Otsuse kujundamiseks ja riskide kaardistamiseks kohtub rahandusministeerium sektori esindajatega.

Majutusettevõtete käibemaksusoodustuse kaotamise puhul arutati Kaubandus- ja Tööstuskoja ettepanekut, mille järgi võiks majutusettevõtete käibemaksumäära tõsta väiksemate sammudega etapiviisiliselt. Kas ja mil määral on võimalik ettevõtjate ettepanekule vastu tulla, selgub järgnevate arudelude käigus.

Valitsus arutas ka ettepanekut tõsta trahvi päevamäärasid, mida viimati muudeti 10 aastat tagasi. Selles küsimuses lõplikku otsust vastu ei võetud.

Valitsus jätkas neljapäevasel kabinetinõupidamisel järgmise nelja aasta eelarvestrateegia ja katteallikate arutelu. Kokkulepe saavutati valitsussektori kulude vähendamises. Kütuseaktsiisi tõusu ja majutusettevõtete maksusoodustuse arutelu jätkatakse järgmisel nädalal.

Valitsus seadis eesmärgiks hoida 2016. aasta riigieelarve nominaalselt tasakaalus ning saavutada valitsussektori struktuurseks ülejäägiks 2016. aastal 0,6 protsenti, 2017. ja 2018. aastal 0,2 protsenti ning 2019. aastal 0,6 protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. May 2015, 17:25

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing