Alyona Stadnik • 21. mai 2015 kell 9:00

Vichmann plaanib ehitada Ukraina suurima promenaadi

Ettevõtja Marcel Vichmann   Foto: Andres Haabu

Marcel Vihmannile kuuluv ettevõte Litus Maris kavatseb ehitada Ukrainasse Odessa oblastisse Zatoka külla 12 kilomeetri pikkuse promenaadi, teatas piirkondliku kultuuri ja turismi juhataja asetäitja Nadežda Jašan.

Kui projekt ellu viiakse, siis on see pikim promenaad Ukrainas ja üks pikemaid Euroopas, vahendab kohalik uudisteportaal dumskaya.net.

Jašani sõnul on praegu Zatokas palju probleeme, mis takistavad turismi arengut. Näiteks ei ole siiani lahendatud kommunaalkulude küsimus, hotelliäri on kaootiline, nii nagu kogu meelelahutus ja rannapiirkond.

Vichmannile kuulub Zatoka lähedal puhkekeskus ning uudisteportaali teatel on ta huvitatud küla välimuse parandamisest. Eelmisel aastal kirjutas kohalik meedia, et Odessa oblasti aktivistid protestivad Vichmanni kavandatava ehitustegevuse vastu Zatoka kuurortkülas. Aktivistid olid veendunud, et Zatokasse kerkib sanatooriumi ja puhkebaasi asemele järjekordne oligarhide „linnake“ või „20korruseline paadisadam korteritega“, kirjutas mullu inforechie.com.

Projekti arhitekti Aleksei Panini sõnul aitab promenaad puhkajatel normaalselt liigelda ja pakkuda erinevaid sotsiaalseid funktsioone.

Jašan ütles intervjuus väljaandele nikcenter.org, et vaatamata keerulisele olukorrale riigis, mõistab igaüks, et siseturismi on vaja arendada ja seetõttu soovivad piirkondlikud omavalitsused arendada Odessa ja Odessa piirkonna turismi. "Kohtusime Zatokas investoriga, kes on valmis kuurorti muutma ja korda tegema. Zatokast võib saada koht, kuhu tulevad puhkama inimesed kogu Ukrainast ja naaberriikidest," ütles Jašan.

Projekti pikkuseks on arvestatud kolm aastat ning selle ehitamine algab lähiajal. Esimene rannapiirkonna kilomeetri ehitus on plaanitud 1. juulist. Promenaadi maksumuseks on arvestatud 80-100 miljonit grivnat, mis on umbes 3,5-4,3 miljonit eurot.

Vichmann viibib hetkel välismaal ning ütles, et Zatoka projekt on veel toores ja sellest on vara rääkida.

Hetkel kuum