Mait Kraun • 7. juuli 2015 kell 20:40

Börs: Kreeka hirm hakkab lahtuma

New Yorgi börs  Foto: EPA

USA aktsiaturud olid täna tõusuteel. Investorid muutusid Kreeka olukorra osas optimistlikumaks, sest Tsipras lubas esitada Euroopa liidritele arvestatava reformikava, vahendab Bloomberg.

„Me hakkame tõesti sellest Kreeka hirmust üle saama,“ ütles investeerimisfirma Waltham investeeringute juht Brad McMillan. „Majanduslikult ei ole väga suurt vahet. See oli väga reaalne risk ja hinnalangused olid ratsionaalsed. Kui sa näed turureaktsiooni olukorrale, millel ei ole turgudele tegelikult suurt mõju, siis see reaktsioon võib kiiresti pöörduda.“

Kreeka peaminister Alexis Tsipras on Brüsselis ja püüab Euroopa liidritega viimast korda kokkuleppele jõuda. Angela Merkel ütles, et Kreekal on kokkuleppele jõudmiseks „vaid paar päeva aega.“ Pärast seda teatas Tsipras, et paneb kokku ettepanekud uuteks reformikavadeks.

Standard & Poor’s 500 aktsiaindeks kallines 0,6 protsenti 2081 punktini. Veel päeva alguses oli indeks 1,2protsendilises languses. See tähendab, et indeks kõikus päeva lõikes 39 punkti võrra, mis on suurim vahemik alates 18. märtsist. Dow Jonesi indeks tõusis 0,5 protsendi võrra ja lõpetas päeva 17 776 punktil.

S&P500 oli veel eile oma 200 päeva libisevast keskmisest madalamal tasemel. Aktsiad on sellest tasemest alates 2012. aastast läbi kukkunud vaid ühel korral – eelmise aasta oktoobri müügilaine ajal, mille järel hakkasid turud uuesti tõusma.

Nafta hinnad stabiliseerusid – WTI lisas 0,91 protsenti ja Brent kallines 1,22 protsenti. Kumbki maksis päeva lõpuks 53,01 ja 57,23 dollarit barrelist. Üllataval kombel on kuld pärast Kreeka kriisi süvenemist odavnenud, mis peegeldab olukorda, kus kuld on peavoolu investorite soosingust välja langenud. Untsi hind kukkus täna 1,51 protsendi võrra 1155 dollarini.

Hetkel kuum