Urmo Andressoo • 28. juuli 2015 kell 10:11

Hiina vastus Teslale: Model Si ja KITTi segu

David Hasselhoff KITTi roolis 2014. aastal Hispaanias toimunud festivalil  Foto: EPA

Hiina idufirma Youxia Motors kuulutas pühapäeval välja enda esimese tootmisse mineva auto, mudelinimega X, kirjutab veebiportaal Mashable.

X hakkab konkureerima Tesla Model S-iga. Tegu pole Mashable’i ajakirjaniku sõnul täieliku kopeerimisega, kuid on selge, et inspiratsiooni auto disainiks on andnud just Model S.

Youxia X on disaininippe laenanud veel Lexuselt, Audilt, Maseratilt ning ka 80ndate kultussarjas Knight Rider kangelastegusid teinud KITTilt. Sarnaselt KITTile saab Youxia Xil olema LCD-ekraaniga esivõre, mis kuvab ettevõtte logo ning muidki visuaale. Esivõre hakkab jooksma Android operatsioonisüsteemil, mille nimi on samuti KTT OS.

Võimsuselt ei suuda X Tesla Model Siga konkureerida, kuid selle loojate sõnul kiirendab X nullist sajani 5,6 sekundiga. Xil on ette näidata 348hobujõuline elektrimootor. Elektriga varustab autot vastavalt valikule kas 40-, 60- või 85kilovatine aku.

Üleval Tesla S, all hiinlaste Youxia.  Foto: Tootjad

Pool tundi laadimist ja 270 km sõitu

85kilovatise akuga varustatud X saab ühe laadimisega sõita umbes 270 kilomeetrit. Laadimisele kulub pool tundi.

Lisaks saab Xi juht valida, millist mootorihäält ta kuulda tahab. Võimaluste seas on näiteks Ferrari 488 GTB ja Jaguar F-type’i hääled.

Autode tootmist alustatakse eelduste kohaselt 2016. aasta lõpus. Ettevõte lubas esimesed masinad klientideni toimetada 2017. aasta algul. Xi hind jääb 32 000 ja 48 000 dollari vahele.

Hetkel kuum