Heidi Vihma • 6. august 2015 kell 11:45

Restoranitest: Kahvel-peeker-bass ehk Pärnu oma Fookus

Fookus on rohkem joogi- ja peo- kui söögikoht - suviste ilmadega pakutakse liigrammusaid roogi ja neidki kehvas esituses.  Foto: Eiko Kink

Pärnu Fookus on originaalne kolm ühes toode, mida kodulehekülg kirjeldab kui kolmikut kahvel-peeker-bass. Kahvel lubab sööki, peeker muidugi jooki ja bass tähendab seda, et pidu kestab hommikuni.

Fookus

17 p (30 võimalikust) Toit ja jook: 6 p Teenindus: 4 p Interjöör: 7 p 

Aadress: Kuninga 1, Pärnu Telefon: 447 1800Avatud: E-N 12-22, R-L 12-04Põhiroogade hinnavahemik: 10,90-13,80

Varasemaid Äripäeva restoraniteste loe aadressilt www.aripaev.ee/restoranitest

Peopaiga ja joogikohana ongi Fookusel tugevam renomee kui söögikohana. Bassi võimsusest annab aimu söögisaali nurka täitev helitehnika. Sisekujunduselt meenutab Fookus natuke Tallinna Musta Puudlit ja natuke Sinilindu – mitte kõige värskem, aga piisavalt mugav, et kes kord koha sisse võtab, see enne hommikut ei lahku.

Mind meelitas Fookusesse nende tuulte eest varjatud hooviterrass ja asjaolu, et Fookus oli kevadel osalenud Pärnu esimesel restoraninädalal – järelikult tõsiseltvõetav söögikoht, arvasin ma, kes julgeb ennast seada kõrvuti selliste tegijatega nagu Ammende villa ja Rannahotelli restoranid, Piparmünt, Mahedik, Lime Lounge jt.

Talvised road suvisel päeval

Fookuse menüü hitiks on aeglasel kuumusel tunde küpsenud ülipehme lammas, saatjaks veinikaste, lillkapsas ja karulauk. Ka nende madalküpsetatud põrsaribi on Pärnus suhteliselt haruldane nähtus. Ja kuigi ma saan aru, et sellisel igavest sügist meenutaval suvel pole mingit põhjust kergemat ja hooajalisemat menüüd pakkuda, juhtus sellel hetkel päike siiski pilve tagant välja tulema ja oleksin tahtnud midagi suvisemat.

Ainult et seda ainsamat kergemat ja suvisemat rooga, siiasalatit varajase kartuli, soolakurgi ja mungalillega parajasti menüüs polnud. Pöördusin kergust otsides Aasia poole ja valisin välja kevadrullid. Fookuse kevadrullid olid aga kaugel nii kevadest kui ka Aasiast, see polnud mitte isegi sügisene, vaid lausa talvine roog: õlis küpsetatud rammusa hakklihatäidisega rullide kõrvale pakuti kastme asemel majoneesi. Liha majoneesiga võiks olla suurepärane suupiste pärast kolmandat õlut, aga hooajalisust lubava restorani suupistete hulgas mõjus see vägagi ootamatult.

Kergemat joont esindas siig kuskussi ja veini-võikastmega, kuid tundus, et see leebe kalaroog pole kokka inspireerinud: tegi ära, sest üks kala peab menüüs ikka olema, aga inspiratsiooni selle taldrikule seadmiseks ei tulnud.

Jooginautlejatele lustimist jagub

Joogiosa ehk peekri täitmine tuleb Fookuses aga märksa paremini välja kui toidu ehk kahvli osa. Veinide tutvustamine käis algajale kelnerile küll üle jõu, kuid joogikaardilt leidsin 15euroste eelmise hooaja veinide eripakkumise. Veinid olid seal küll ilma aastaarvudeta, nii ei saanud aru, miks nad eelmisesse hooaega kuulusid, aga oli vähemalt, mille hulgast valida.

Ka kokteilijoojad saaksid Fookuses tükk aega lustida: “Pilvede all” kandis 2014. aasta Baltimaade parima kokteili tiitlit, peale selle aga pakutakse veel jooke nimega “Kurgid pudelis”, “Mõnus pohl”, “Gindel valik” ja muud lustakat.

Meie noor ja nunnu olemisega kelner paistis aga isegi Pärnu suhteliselt vähese väljaõppega teenindajate hulgas oma erakordse ebaprofessionaalsusega silma. Grande finale’ks kujunes laua koristamine: söömata kevadrulliga taldrikule tõsteti taldrik kuskussi ülejäägiga, kõige otsa tühi supikauss, ja et virn koos püsiks, suruti kõik jõulise liigutusega (ja kevadrulli raginal) kokku, enne kui köögi poole minema hakati.

Hetkel kuum