Äripäev • 17. august 2015 kell 13:00

EfTEN ostis Leedu kaubanduskeskuse

Juunis kuulutas EfTEN Capital välja uue kinnisvarafondi EfTEN Real Estate Fund III AS aktsiate avaliku pakkumise, mida tutvustas EfTEN Capitali tegevjuht Viljar Arakas.  Foto: Andres Haabu

Kinnisvaraarendaja E.L.L. Kinnisvara müüs EfTEN Real Estate Fund III ASile oma tütarettevõtte UAB Titvesta, millele kuulub Saules Miestase kaubanduskeskus Leedus Šiauliais, teatas EfTEN Capital pressiteates.

Tehingu maksumus on poolte kokkuleppel konfidentsiaalne. Leedus asuva kaubanduskeskuse omandamine on esimene EfTEN Real Estate Fund III investeering.

EfTEN Real Estate Fund III fondijuhi Viljar Arakase sõnul oli Saules Miestase kaubanduskeskus EfTENi investeerimismeeskonna ostuhorisondil juba mõnda aega. „Pärast EfTEN Real Estate Fund III esmaemissiooni õnnestumist jäi meil müüjaga kokku leppida tehnilistes detailides, sest Šiauliai keskus ise oli meile varasemast ajast juba tuttav. Meie soov oli panna kogutud raha kohe tööle ja mõneti on hea, et esimene investeering on tehtud just Leedu turul, sest see on meid huvitavast investeerimispiirkonnast suurim,“ sõnas Arakas.

E.L.L. Kinnisvara juhatuse liige Taavi Ojala ütles, et ettevõtte kohaliku professionaalse meeskonna juhtimisel on keskus järjest tugevdanud Šiauliai külastatavaima kaubanduskeskuse positsiooni. „Oleme otsustanud keskuse müüa, et keskenduda oma pikaajalises strateegias rohkem arendustegevusele, samuti teeme eeltööd uutele turgudele sisenemiseks,“ selgitas Ojala.

Saules Miestase keskus Leedus Šiauliais  Foto: Saules Miestas

Šiauliai südalinnas asuvat Saules Miestas kaubanduskeskust külastab aastas 7,35 miljonit inimest ning selle eelmise aasta netokäive oli 31 miljonit eurot. Keskuses on 110 kauplust ja ligi 10 söögikohta, katusel asuvat päikeseterrassi külastab igal suvehooajal ligi pool miljonit inimest. 2007. aastal avatud keskus on Leedu esimene, kus asub kesklinna integreeritud bussiterminal. Keskuse brutopind koos parkimiskorrustega on 50 000 m², müügipind ligi 20 000 m² ja peamised üürnikud on Rimi, New Yorker, Sportland, Reserved, Takko Fashion, Deichmann, House, Cropp town, Euronics ja Monton.

E.L.L. Kinnisvara jätkab osanikuna Riia Spice ja Spice Home, Vilniuse Panorama ning Tallinna Viru Keskuse kaubanduskeskustes, lisaks kuulub portfelli Tallinnas Delta Plaza ja Sõpruse Ärimaja ning Vilniuses L3 büroohoone. E.L.L. Kinnisvarale kuulub osalus ka kolmes Tallinna hotellis. Ettevõte on alustanud Narbuto 5 büroohoone arendusega Vilniuses ning teeb eeltööd Spice Home keskuse laienduse ja Spice ning Skanstese büroohoone arenduse käivitamiseks Riias.

EfTEN Real Estate Fund III ASi asutas fondivalitseja EfTEN Capital sel aastal ja see investeerib Balti riikide ärikinnisvarasse.

Hetkel kuum