17. august 2015 kell 5:15

Kaubaveobörside tihenev konkurents

Veoturg.ee ühe eestvedaja Germo Saare sõnul tehakse kaubaveos praegu palju tühisõite, nende portaal aitab ettevõtjatel seda probleemi lahendada.  Foto: Eiko Kink, Äripäev

Peagi alustab juba teine Eesti päritolu kaubaveobörs, mis aitab kokku viia paki- ja kaubasaatjad ning vedajad.

Kui aasta alguses läks korraga üle maailma käima GSMvalvest välja kasvanud TransPlaza, siis lähiajal alustab teenuse pakkumist uus tulija Veoturg. Teenus on lihtne – paki omanik sisestab paki info, lähte- ja sihtkoha, vedamise aja ning pakutava tasu veebikeskkonda ning vedaja sisestab oma sõiduaja ja küsitava hinna. Nii leiavad vedajad ja veoste omanikud teineteist lihtsasti üles ja teenuse kasutamise tulemusena ei tehta nii palju tühisõite ja säästetakse meid ümbritsevat keskkonda.

Portaali üks eestvedajatest Germo Saar põhjendas turuletulekut praktilise vajaduse, heade lahenduste puudumisega transporditurul ning asjatute tühisõitude rohkusega. “Põhilised probleemid on enamasti seotud aja, asukoha, transpordi liigi ja hinnaga. Vedajad on kindlasti kuskil olemas, kes on nõus püstitatud tingimustel kaubavedu tegema, aga me ei oska neid otsida,” selgitas Saar. Seetõttu asutigi looma keskkonda, kus esimesed kriteeriumid määrab kauba saatja vastavalt enda soovidele. Hind kujuneb vedudel reaalajas avalike vähempakkumiste käigus.Läbipaistev keskkond

Veoturg.ee keskkonna kaudu saavad vedajad leida uusi kliente ning oma tegevust sellega optimeerida. “Jalgsi, auto, rongi, laeva, lennuki või miks mitte ka jalgrattaga. Meie ei piira transpordi liigi või kauba valikut. Meie motoks on “Igale kaubale on kuskil parim vedaja”,” rääkis Saar.

Saare selgitusel on kauba info ja transpordi tingimused kõigile nähtavad, pakkuda saavad kõik tingimustele vastavad vedajad ning veose tellijal on hea ülevaade oma valikuvõimalustest. Turvalisuse suurendamiseks pakub veoturg.ee kauba kindlustamise võimalust.

“Näiteks on teil vaja järgmisel nädalal transportida klaver Tallinnast Viljandisse. Sellisel juhul alustaksite tavaolukorras juba varakult helistamist ja e-kirjade saatmist, et leida sobiv pakkumine nii hinna kui aja järgi, mis vedajalegi sobib. Teete seda mitme vedajaga ning veedate palju aega arvuti taga nende kõigiga suheldes ja oma soovi nende järgi kujundades. Veoturg.ee kaudu jõuab info aga palju enamate kontaktideni, kes ei pruugi olla üldse ettevõtjad ega veoautojuhid. Klaveri võib lõpuks peale võtta hoopis mesinik, kes muidu järelhaagisega ühe otsa tühisõitu oleks teinud, kuid nüüd vähendab oma sõidukulusid ja on sellega väga rahul,” selgitas Saar.

Tulevikus tahavad mehed arendada veoturg.ee-d veelgi mugavamaks transporditeenuse keskkonnaks, mida saavad kasutada nii eraisikud, väike- ja suurettevõtted kui ka riigiettevõtted. Alustatakse eeskätt Eesti jaoks mõeldud veebilehega, aga lähiajal plaanitakse turgu laiendada teistesse Balti riikidesse ja Põhjamaadesse.

Veoturg.ee

Loojaiks on Germo Saar koos ühe ida-virulase ja ühe pärnakaga

Tööd alustab 28.08.2015

Veopiirkond on Eesti, tulevikus plaanis laieneda Baltikumi ja põhjamaadesse

Teenus on mõeldud kõigile

TransPlaza.com

Loojaks GPS logistika tarkvaraga tegelev GSMvalve

Tööd alustas 6.03.2015

Veopiirkond on kogu Euroopa

Teenus on avatud kõigile, kuid erakliendid kasutavad vähe

Turul olija konkurentsi ei karda

Üks sarnast teenust juba pakkuv leht on TransPlaza, mis on GPS logistikalahenduste tarkvara pakkuva ettevõtte GSMvalve üks teenuseid. TransPlaza pole töös olnud veel aastatki, aga neil on juba üle 11 500 kliendi üle maailma. Turult väljatõrjumist GSMvalve juhatuse liige Hans Alter ei karda, pigem tervitab uut konkurenti rõõmuga.

“Konkurent on alati teretulnud ja paneb rohkem pingutama. Ootame huviga, mida uus firma pakkuma hakkab,” ütles Alter. TransPlaza eeliseks peab Alter seda, et nende leht on rahvusvaheline ning pakke saab saata laiali üle terve maailma. TransPlaza kodulehel näeb reaalajas kõiki pakkumisi, mis üle Euroopa tehakse, ning igaüks saab valida nende seast endale sobiva.

Tulevikus on GSMvalvel plaanis arendada veelgi enam IT-tooteid ja -teenuseid. Uus teenus on praegu testimisel ning see peaks avalikkuse ette tulema juba septembris.

Autor: Kreete Sepp

Hetkel kuum