Äripäev • 25. august 2015 kell 12:45

Estonian Air üle viie aasta taas kasumis

Estonian Air jõudis suvekuudel kasumisse esimest korda pärast 2010. aastat.  Foto: Raul Mee

Estonian Air teenis nii juunis kui ka juulis keskmiselt 200 000 eurot kasumit. Viimati teenis ettevõte suvekuudel kasumit 2010. aastal, teatas lennufirma. Aasta lõpuks on aga jätkuvalt oodata kahjumit.

Suvekuudel teenitud kasumi tagas Estonian Airi juhatuse liikme Indrek Randveeri sõnul aktiivne müügitöö Eestis ja välisturgudel ning allhankelendude teenindamine. Ta märkis, et tulemusi aitas parandada ka laiem sihtkohtade valik ja lennukite parem täitumus, mis tähendab lennukite efektiivsemat kasutust.

“Anname endale aru, et püsiva kasumi saavutamiseks peame lisaks Tallinnast algavate regulaarliinide teenindamisele otsima teenimisvõimalusi ka Skandinaaviast ja Euroopast. Näiteks, allhankelennud lennufirmadele SAS ja Austrian Airlines ning oktoobris käivituv Rootsi siselendude teenindamine, kus meie äririskid on maandatud,” rääkis Randveer.

Ta tunnistas, et lähenev sügistalvine hooaeg tähendab enamasti lendamise madalhooaega ja selleks aastaks on jätkuvalt oodata kahjumit. “Meie senised tulemused on olnud eelarvest mõnevõrra paremad ning järgmise aasta lõpuks on seatud eesmärk nulli jõuda,” märkis Randveer.

Estonian Air on lennupiletite müüki ja oma turuosa kasvatanud, kuigi lennundusturg tervikuna on languses ja konkurents tihenenud. 

Selle aasta esimesel seitsmel kuul reisis Estonian Airiga ühtekokku 341 591 reisijat, sh regulaarlendudel 330 180. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga suurenes reisijate arv 8,5 protsenti, sh regulaarlendudel 9,1 protsenti. Esimesel seitsmel kuul toimus 7040 lendu, mida on 13 protsenti rohkem kui eelmise aasta samal perioodil.

 

Hetkel kuum