Holsmer: õhk saab puhtaks

Tallinna Sadama nõukogu esimees Remo Holsmer täna pressikonverentsil.  Foto: Andras Kralla

Täna toimus Tallinna Sadama nõukogu koosolek, kus nõukogu sai ülevaate kaitsepolitseiameti eile sadamas tehtud toimingutest ja protsessidest, mis järgnevad tulevikus. Sadama nõukogu esimehe Remo Holsmeri sõnul on posiitvne, et õhk saab puhtaks.

"Altkäemaksu puhul on tegemist peitkuriteoga, mille avastamishoobasid ühelgi ettevõtte nõukogu liikmel ei ole. Me ei saa istuda inimeste kukil, olla varjatult kaasas. See on uurimisorganite töö,“ selgitas Holsmer. Ta ütles, et see on sõnum nõukogule, et nende roll altkäemaksu võtmise avastamisel on piiratud.

Holsmeri sõnul saab selles protsessis positiivset otsida. „Õhk saab puhtaks ja me saame keerata uue lehekülje ja loodetavasti sellist asja kunagi tulevikus ei juhtu,“ märkis Holsmer.

Eile pidasid kaitsepolitseiameti töötajad altkäemaksu võtmises kahtlustatavatena kinni ASi Tallinna Sadam juhatuse esimehe Ain Kaljuranna ja juhatuse liikme Allan Kiili.

Mõlemat meest kahtlustatakse suures ulatuses altkäemaksu võtmises mitme aasta jooksul. Enne esmaseid menetlustoiminguid ei saa kapo täpsustada kahtlustuse sisu ja altkäemaksuks saadud summa suurust.

Tallinna Sadama nõukogu pressikonverents  Foto: Andras Kralla
Hetkel kuum