Äripäev • 3. september 2015 kell 8:40

Pariisi vallutasid vihased farmerid

Talupidajad korraldasid Pariisi protestisõidu. Traktorisahal kiri: Appi, me sureme!  Foto: epa

Vihased prantsuse põllumehed mobiliseerisid täna 1365 traktorit, 91 bussi ja umbes viiskümmend muud sõiduvahendit ja korraldasid protestisõidu Pariisi.

Kell 8 hommikul kohaliku aja järgi hakkas muljetavaldav põllumasinate kolonn veerema Pariisi kesklinna poole, praeguseks on esimesed jõudnud juba Nationi väljakule, vahendab Le Figaro.

Talupidajad protestivad eelmise aasta juulis vastu võetud ebapiisava hädaolukorra lahendusplaani vastu. Keskpäeval on lubanud nendega kohtuda ka peaminister Manuel Valls.

Põllumeeste protest Pariisis  Foto: epa

54aastane farmer Pierre ütles Le Figaro reporterile, et alustas teekonda Gouezecist (Prantsusmaa lääneosa, Bresti lähistel) eile hommikul kell 10. Tema sõnul on protestijad maganud öö telgis ja haagistes. „Me ei taha maksumaksja raha, me pole kerjused. Me tahame lihtsalt samu tingimusi nagu on meie kolleegidel Hispaanias ja Saksamaal – et makse langetataks 30%.“

Lambakasvataja Pierre lisas, et nende jaoks on oluline endast sel moel märku anda – et valitsus hakkaks liigutama ja võimaldaks nende toodangule normaalse konkurentsi. „Olen piimalambaid kasvatanud 20 aastat – piimahind on ikka sama, aga maksud on kasvanud peaaegu 30%. Oleme koormatud ja väsinud.“

Põllumeeste ühenduse viimastel andmeil osaleb protestimarsil isegi 1733 traktorit. Protestijate eestkõneleja, prantsuse põllumeeste ühenduse president Xavier Beulin ütles, et kui nad saavad valitsuselt rahuldavaid vastuseid, lahkub protestikolonn linnast õhtul.

Hetkel kuum