Pille Ivask • 4. september 2015 kell 6:00

Maduro: Putin toetab nafta hinna stabiliseerimise plaani

Venezuela president Nicolas Maduro (vasakul) ja Venemaa president Vladimir Putin  Foto: epa

Venezuela president Nicolas Maduro ütles, et jõudis Venemaa presidendi Vladimir Putiniga nafta hinnas ühele meelele: hind peab lähitulevikus tõusma ja stabiliseeruma.

Maduro lausus pärast Putiniga peetud kokkusaamist, et mõlemad osapooled on huvitatud nafta hinna tõusust ning selle tarbeks lepiti kokku ka mõningates võimalikes meetmetes, vahendab Bloomberg.

„Stabiilne nafta hind on maailma majandusele kõige kasulikum,“ lausus Maduro ning lisas, et naftabarreli hind peaks olema vähemalt 70 dollarit, et kindlustada energiainvesteeringud järgnevaks 50 aastaks.

OPEC on sel nädalal juba teada andnud, et soovib teiste naftatootjatega hinnas läbi rääkida.

Venemaa on OPECisse mitte kuuluvatest riikidest suurim naftaeksportija, samas kui kartelli liikme Venezuela majandus on odava nafta tõttu peaaegu täielikult põlvili löödud. Lisaks Venezuelale on hädas ka Alžeeria, Iraagi, Liibüa ja Nigeeria, kelle valuutad on nõrgenenud ning jooksevkonto defitsiit aina kasvab.

OPECi liikmed toodavad 40 protsenti kogu maailma naftast. Viimase kolme kuu jooksul on OPECi keskmine päevane naftatoodang olnud rohkem kui 32 miljonit barrelit.

Hetkel kuum