Mari Mets • 8. september 2015 kell 7:45

Salvest: Vene turuga ei tasu praegu tegeleda

Salvesti järgmise aasta investeeringud lähevad tehnoloogiasse, millega kaasneb võib-olla ka mõnede uute töötajate palkamine.  Foto: Eiko Kink

Salvesti konservitehases käib järgmise aasta eelarve koostamine ning ettevõtte omanik Veljo Ipits on 2016. aasta suhtes lootusrikas, vaatamata Vene sanktsioonide survele toiduainetööstustele.

Veljo Ipits räägib järgmise aasta prognoosidest toiduainetööstuse sektoris 3. novembril toimuval konverentsil Tööstuse Äriplaan 2016

 

„Käibe kasvu plaanime 10-15 protsenti, pigem 15 kui 10. Sellest 10 tuleb ilmselt ekspordist ja 5 kodumaisest müügist,“ sõnas Ipits.

Ipits ütles, et kuigi toiduainetööstustel on Vene turu ebastabiilsuse tõttu praegu kohati raske, siis olukord Venemaal neid eriti ei mõjuta.

„Mõni aasta tagasi üritasime päris intensiivselt Vene turule minna, aga pärast sanktsioone oleme koos partnerettevõtte E-Piimaga sealt tagasi tõmbunud. Vene turul on meie järele küsitud seoses mõne allhankega ja neid me ka arutame. Ise loeme oma brändiga Vene turule sisenemise riski piisavalt suureks, et sellega praegu mitte tegeleda,“ sõnas ta.

Peamiselt plaanib Salvest investeerida tehnoloogiasse ning sellega seoses võib neil minna vaja ka uusi töötajaid. Ipitsa sõnul on nad püüdnud igal aastal töötajatel ka palka tõsta, 2016. aastal saab see olla ilmselt maksimaalselt 5-7% vahel.

„Me ei näe, et saaksime täna töötajate arvu oluliselt vähendada, pigem võtame mahu kasvades ikka mõne inimese juurde,“ lisas Ipits.

Salvesti 2014. aasta käive oli 14,4 miljonit eurot ja kasum 682 000. Aasta varasemaga võrreldes oli käive tõusnud pisut üle miljoni ning kasum 100 000 euro võrra.

Hetkel kuum