Mari Mets • 10. september 2015 kell 9:08

Veskimägi: uued komakohad ei teeks kedagi õnnelikumaks

Standardi omanik Enn Veskimägi ei näe paljudes ettevõtjates pahameelt tekitanud töötuskindlustus makse muutmata jätmises probleemi.   Foto: Andres Haabu

Standardi omanik Enn Veskimägi ütles, et kui valitsus oleks vähendanud töötuskindlustusmakset paari komakoha võrra, poleks see kedagi eriti õnnelikumaks teinud.

„Arvan, et kõik on selle töötuskindlustusmakse määraga harjunud, see pakutud muutus oleks olnud nii väike, et väga palju see meid nüüd küll mõjutanud ei oleks. See oleks umbes sama hea kui poole protsendi võrra sotsiaalmaksu langetamine,“ sõnas Veskimägi.

Tema sõnul oleks töötukassa välja pakutud muutus nii väike, et sellega pole mõtet tegeledagi. „Meil on tähtsamaidki probleeme,“ ütles ta.

Valitsus kehtestas tänasel istungil töötuskindlustuse makse määrad aastateks 2016–2019, milleks on 1,6% kindlustatule ning 0,8% tööandjale. Need jäävad samale tasemele, mille valitsus kehtestas aastateks 2015–2018.

Töötukassa pakkumine valitsusele oli aga vähendada 2017. aastast kindlustatu töötuskindlustusemakse määra 1,4%-ni ja tööandja töötuskindlustusmakse määra 0,7%-ni.

Hetkel kuum