Sirje Rank • 11. september 2015 kell 9:30

TeliaSonera ja Telenori liitumine Taanis jääb ära

Konkurentsivolinik Margrethe Vestager  Foto: Scanpix/Reuters

Rootsi TeliaSonera AB ning Norra Telenor ASA teatasid täna, et loobuvad plaanist oma tegevused Taanis liita, kuna ei suutnud Euroopa Liidu konkurentsiametnikega tingimustes kokku leppida.

Nii jäävad firmad Taani turul konkurentideks edasi, otsides muid strateegilisi võimalusi, vahendas agentuur Bloomberg.

„See on Euroopa telekomiturule selge tagasilöök,“ kommenteeris Bloombergile Pohjola panga analüütik Kimmo Stenvall. „Komisjon läks järeleandmisi nõudes liiga kaugele. See aeglustab ka teisi võimalikke ühinemiskõnelusi selles piirkonnas.“

Telekomifirmade aktsaid reageerisid teatele langusega.

Euroopa Liidu konkurentsivolinikule Margrethe Vestagerile oli see esimene liitumistehing telekomisektoris, kus ta eelkäijale Joaquin Almuniale heideti ette sarnaste tehingute liiga kergekäelist heakskiitmist Saksamaal, Austrias ja Iirimaal, mille tagajärjel operaatorfirmade arv vähenes neljalt kolmele.

TeliaSonera ja Telenori liitumistehingust loobumine veel enne Euroopa Komisjoni otsust kinnitab Vestageri karmi reputatsiooni, kirjutas Financial Times.

Vestager alustas TeliaSonera ja Telenori Taani üksuste võimaliku ühinemise uurimist tänavu aprillis. Kartus oli, et suuruselt teise ja kolmanda turuosalise ühinemine võib kaasa tuua konkurentsi vähenemise ja hindade tõusu, kuna saanuks enda kätte 40% Taani turust. 

1999. aastal üritasid Telenor ja toonane Telia kahe firma täielikku liitu, kuid kahe riigifirma nägelemistes jäi plaan katki.

Hetkel kuum