Mari Mets • 22. september 2015 kell 9:30

Tartus loodi pagulaskomisjon

Kevadel loodi Tartus pagulaskomisjon, mis kinnitab, et linn on valmis pagulasi abistama.   Foto: Margus Ansu/Postimees/Scanpix

Tartus loodi kevadel linnavalitsuse ja eri asutuste koostöös pagulastega seotud küsimuste arutamiseks komisjon, kes on seisukohal, et Tartu on valmis pagulastele abi osutama, rääkis Tartu abilinnapea Artjom Suvorov.

Nende väheste omavalitsuste seas, kes on ise näidanud üles initsiatiivi pagulasteemadel arutada, tõi sotsiaalministeeriumi asekantsler Rait Kuuse esile Tartu linna. Kuuse sõnul on Tartu kutsunud kahel korral sotsiaalministeeriumi esindaja oma volikogu koosolekule küsimustele vastama ning näidanud üles mõistmist, et Eesti mõistes suure linnana ei saa nad pagulastest üle ega ümber.

Suvorovi sõnul pole Tartu linnal vabu munitsipaalkortereid – nagu ütleb lõviosa Eesti omavalitsustest –, kuid Tartu on valmis vahendama avalikul üüriturul olevaid kortereid, samuti on Riigi Kinnisvaral Tartus korterid, mida saaks kasutada.

„Töötukassa esindajad on nimetanud mõned ettevõtjad, kes on väljendanud valmisolekut pagulasi tööle võtta. Paljuski sõltub see aga nende kutseoskustest. Meie kõikide huvides on, et saabujad leiavad endale töökoha esimesel võimalusel,“ ütles Suvorov.

Pagulastega tegelemiseks loodud komisjoni kuuluvad linnavalitsuse osakondade esindajad, Johannes Mihkelsoni Keskus ja nende tugiisikud, kutsehariduskeskus ning töötukassa.

„Ühiselt oleme jõudnud arusaamisele, et tahe ja valmisolek pagulastele abi osutamiseks on Tartus olemas. Konkreetsest numbritest on veel vara rääkida. Paljuski oleneb see riigipoolsest abist ja toest pagulaste vastuvõtmisel,“ lausus Suvorov.

Ta lisas, et komisjon teeb koostööd ka haridusministeeriumi ning hariduskeskuse Innovega, et leida võimalusi uusimmigrantide paremaks integreerimiseks.

Hetkel kuum