Äripäev • 23. september 2015 kell 6:37

Kapo püüdis Savisaart viis aastat

Kapo uuris Edgar Savisaare tegemisi aastaid.  Foto: Andras Kralla, Äripäev

Kaitsepolitseiamet on Edgar Savisaare püüdmisega tegelenud vähemalt 2010. aasta idarahaskandaalist saadik ning uurimise märksõnadeks on olnud Tallinna linna abistanud ärimehed, Šveitsi kontod, ulatuslikud altkäemaksud, kirjutas Postimees.

Postimehe andmetel pidi eilne pommuudis Edgar Savisaare altkäemaksu võtmisest tegelikult plahvatama juba talvel, kui kõik põhjaliku eeluurimisega kogutud tõendid kaitsepolitseis pooleaastase menetluse tulemusel fikseeritud said.

Uudis toona avalikkuse ette ei jõudnud, sest parlamendivalimiste eel oleks võidud seda tõlgendada kaitsepolitsei poliitikasse sekkumisena. Nii lükati menetlust avalikustavad esimesed läbiotsimised edasi kevadesse, kuid seegi eegi samm lükkus omakorda edasi, kui kriminaalasja peategelane sattus üliraskes seisus haiglasse.

Tipphetkel oli Savisaare suhtes selle asutuse eri üksustes pooleli neli eri menetlust. Kapo oli proovinud saada ligi Savisaare varjatud rahaasjadele Šveitsis ja mujal välismaal, kuid põrkunud mitmetele karidele. Nüüd arvati käes olevat lõpuks „päris“ asjad, millele saadi kannule jälitustööga Eestis ja mille läbiviimiseks oli 2014. aasta suvel, täpsemalt 17. juunil algatatud riigiprokuratuuris konkreetne kriminaalasi.

Loe pikemalt Postimehest.

Hetkel kuum