Äripäev • 21. märts 2017 kell 5:32

Täna toimub Savisaare kriminaalasjas teine eelistung

Edgar Savisaar  Foto: Andres Haabu

Harju maakohus peab täna Keskerakonna endise esimehe ja Tallinna linnapea ametist kõrvaldatud Edgar Savisaare ning tema kaassüüdistatavatest ettevõtjate kriminaalasjas teise eelistungi.

Tänasel eelistungil saavad kaitsjad ja prokurör esitada taotlusi, kirjutas ERRi uudisteportaal.

Edgar Savisaare tervislikku seisundit esimesel eelistungil ei puudutatud ning tõenäoliselt tõuseb küsimus tema tervislikust seisundist teisel eelistungil.

Riigiprokuratuur süüdistab Savisaart Tallinna eelarvevahendite kasutamises enda ja Keskerakonna huvides ehk omastamises suures ulatuses, ametiisikuna ja grupis, samuti neljas altkäemaksu võtmise episoodis, rahapesus ning Keskerakonnale suures ulatuses keelatud annetuse vastu võtmises. Keskerakond on süüdistuse saanud juriidilise isikuna.

Savisaarele altkäemaksu andmises on süüdistuse saanud ärimehed Aivar Tuulberg, Alexander Kofkin, Hillar Teder ja Vello Kunman.

Tallinna linnavolikogu esimeest Kalev Kallot süüdistatakse kaasaaitamises altkäemaksu andmisele ja võtmisele ning Savisaarele altkäemaksu vahendamises süüdistatakse ekspoliitik Villu Reiljani, samuti peab kohtu ette astuma Tallinna linnavalitsuse eksnõunik Priit Kutser.

Hetkel kuum