Äripäev • 24. september 2015 kell 13:54

Austraalias vahistati üheksa Eesti kodanikku

Austraalia politsei  Foto: David Gray/Reuters/Scanpix

Politsei on vahistanud kokku üheksa Eesti kodanikku, keda seostatakse võltsitud ja varastatud krediitkaartide kasutamisega Põhja-Adelaide's, vahendab ERR Uudised Lõuna-Austraalia politsei teadet.

Uurimine algatati seoses väidetega, et ühes hotellis kasutati majutuse eest maksmiseks varastatud krediitkaarti. Politsei otsis läbi toa, kus neli meest viibisid, ja leidsid hulga asju, mis on arvatavalt ebaseaduslikult saadud, sealhulgas elektroonilisi seadmeid, mobiiltelefone ja sularaha.

Toas olnud neli meest vahistati, neile esitati süüdistus varguses, ebaseaduslikus omandamises, vara kahjustamises ja hotellist maksmata lahkumises. Päev hiljem vahistati veel viis meest, kellele esitati samad süüdistused, mis päev varem vahistatutele.

Politsei kinnitusel on kõik vahistatud mehed Eesti kodanikud, kes elavad Lääne-Austraalias ja kes kasutasid võltsitud või varastatud krediitkaarte, et võtta endale hotellitoad ja seejärel tellisid interneti kaudu endale kaupu, mille hiljem sularaha eest maha müüsid.

Loe pikemalt ERRist.

Hetkel kuum