Pille Ivask • 24. september 2015 kell 5:30

Selgus maailma rahandusnaba

Big Ben Londonis  Foto: epa

Värske uuringu põhjal on maailma finantskeskuseks London, teise koha pälvis New York, vahendab Financial Times.

Mõttekoja Z/Yen juht Michael Mainelli märkis, et kui enne Suurbritannia parlamendivalimisi oli Londoni kui finantskeskuse positsioon kõikuv, siis pärast valimisi liikusid asjad paika.

„Seoses maksupoliitikaga esines mõningast ebakindlust, nüüdseks on see kadunud,“ märkis Mainelli. Lisaks nimetab mõttekoda üheks murettekitavaks faktoriks ka põgenikeküsimuse, mis pole probleemiks üksnes Suurbritannias, vaid kogu Euroopa Liidus.

Mainelli märkis, et seoses põgenikeprobleemiga on Suurbritannias kasvanud vastasus Euroopa Liidu liikmelisusele. Vastavasisuline referendum peetakse kas järgmisel või ülejärgmisel aastal.

Londonile järgnesid nimekirjas New York, Hong Kong, Singapur ning Tokyo. Euroopa arvestuses tegi märkimisväärse tõusu Varssavi, kes tõusis nimekirjas suisa 26 koha võrra 38. positsioonile.

Venemaa linnad tegid edetabelis languse. Nii Moskva kui Peterburi kaotasid võrreldes eelmise aastaga kolm kohta, põhjuseks Lääne sanktsioonid ja langenud nafta hind.

Lisaks Venemaa linnadele tegi kukkumise ka Saudi Araabia pealinn Riyadh, mis langes suisa 43 koha võrra, maandudes 57. positsioonil.   

Mõttekoda reastas 86 finantskeskust, kasutades nii veebiküsitlusi kui ka analüüsides näiteks elatustaset, elukallidust, korruptsioonitaset, internetikvaliteeti, infrastruktuuri arengut kui ka poliitilist stabiilsust.

Hetkel kuum