25. september 2015 kell 19:45

USA majanduskasvu korrigeeriti kõrgemaks

USA lipp  Foto: Bloomberg

USA majandus kasvas selle aasta teises kvartalis rohkem kui esialgselt hinnati, selgub parandatud ametlikest andmetest, vahendab BBC.

USA kaubandusministeerium teatas, et majandus kasvas teises kvartalis eelmise aasta sama ajaga võrreldes 3,9 protsenti. Eelnevalt hinnati, et majanduskasv oli 3,7 protsenti.

Suhteliselt kõrge majanduskasvu tagas tugev eratarbimine, ettevõtete investeeringud ja elamute ehitamine. Esimeses kvartalis oli USA majanduskasv vaid 0,6 protsenti.

Arvatakse, et kolmandas kvartalis on majanduskasv veidi hoo maha võtnud. Tõsi, Föderaalreservi juht Janet Yellen ütles, et majanduskasv on „tugev“ ja USA on „rööbastel,“ et tõsta juba sellel aastal intressimäärasid.

Keskpanga juht ütles, et kui inflatsioon on stabiilne ja USA majandus on piisavalt tugev, et töökohti luua, peaks olema olukord intresside tõstmiseks õige.

„Üleüldiselt on USA majanduse ülejäänud aasta väljavaade suhteliselt optimistlik. Seda toetavad töökohtade juurdeloomine, tarbimiskulutuste suurenemine ja eluasemesektori paranemine,“ ütles Plante Moran Financial Advisorsi investeeringute juht Jim Baird.

Hetkel kuum