Äripäev • 27. oktoober 2015 kell 10:54

Vene duumasaadik taotleb kiirtoidukohtadele prügimaksu

Vene rahvasaadik taotleb kiirtoidukohtadele prügimaksu  Foto: epa

Venemaa Riigiduuma saadik esitas parlamendile seaduseprojekti, millega maksustataks kiirtoitu pakkuvad ettevõtted uue omamoodi prügimaksuga, kirjutas gazeta.ru.

Saadik Mihail Degtjarevi ettepanekul oleks tegemist kiirtoidukettidele määratava lisamaksuga, millega hüvitataks prügi sorteerimise kulud, selgub duuma kodulehel täna avaldatud dokumendist. Eelnõu selgituseks on lisatud, et „maksu sisseviimine suurendab kohalike omavalitsuste eelarvet ja võimaldab rahastada territooriumi puhastamist prügist, mis tekib selliste toidukohtade tegevuse tulemusena“.

Projekti selgituses on veel öeldud, et suurem maks tuleks määrata avalikele toidukohtadele, kus ei ole külastajate teenindussaali, kuna selliste kohtade pakutav toidukraam tarbitakse ära, aga rämps tassitakse laiali. Söögisaaliga kohtadel oleks see maks väiksem.

Venemaal tegutseb üle 2000 kiirtoitlustusettevõtte, millest enamik on välismaa, peamiselt Ameerika päritolu. Burger King müüb 397, KFC 420, McDonald’s pea 500 ja Subway 661 toitlustuskohas. Igal aastal avab Venemaal uksed umbes 500 uut kiirtoitlustusrestorani.

Hetkel kuum