Äripäev • 29. oktoober 2015 kell 9:45

Praxise juhiks sai Kersti Kaljulaid

Euroopa Kontrollikoja liige Kersti Kaljulaid asub Praxist juhtima tuleva aasta kevadel.  Foto: Andres Haabu

Mõttekoja Praxis uueks juhiks valiti Euroopa Kontrollikoja liige Kersti Kaljulaid, teatas sihtasutus oma kodulehel.

Kersti Kaljulaid

2010-2014 vastutas Kersti Kaljulaid Euroopa Kontrollikoja aastaaruande metoodika ja koostamise eest. Viimasel aastal on ta juhtinud põllumajandusauditi koostamist ja koja struktuurireformi.

Varem on Kersti Kaljulaid olnud Eesti Geenivaramu Nõukogu liige ja Tartu Ülikooli Kuratooriumi liige.

Alates 2012. aastast on ta olnud Tartu Ülikooli Nõukogu esimees ja alates 2007. aastast toimetanud Kuku raadio iganädalasi „Eurominuteid“.

Kersti Kaljulaid on lõpetanud Tartu Ülikooli geneetika eriala ja tal on majandusmagistri kraad samast ülikoolist.

Senine Praxise juht Annika Uudelepp lahkub juhatusest seoses lapsehoolduspuhkusele siirdumisega. Pärast plaanib ta jätkata Praxises tööd eksperdina.

Kersti Kaljulaid on olnud enam kui kümme aastat Euroopa Kontrollikoja liige ja tema mandaat kontrollikojas lõpeb mais 2016. Tema ametisse asumine Praxise juhatuse esimehena on plaanitud mandaadi lõppemise järel pärast kontrollikojalt vastavasisulise kooskõlastuse saamist. Senini täidavad juhatuse ülesandeid juhatuse liikmed Katrin Pihor ja Laura Kirss.

„Praxist võib võrrelda WHO või Maailmapangaga oma sõltumatuselt, kuid ta on Eesti asjus pädevam,“ märgib Kaljulaid ja lisab, et mõttekoja edasine areng peab põhinema organisatsiooni juba loodud tugevustel. „Praxise roll on olla teaduslikel uuringutel põhinevate teadmiste levitamise turuliider, loomulik ühenduslüli Eesti teadlaste ning era- , avaliku ja vabasektori vahel,“ tõdeb Kaljulaid.

Uue juhatuse esimehe valimiseks korraldati avalik konkurss, konkursi tulemused kinnitas ühehäälselt Praxise nõukogu, kuhu kuuluvad Triinu Tombak, Sten Tamkivi, Daniel Vaarik, Ene-Margit Tiit, Karsten Staehr ja Kadi Lambot.

2000. aastal loodud Sihtasutus Poliitikauuringute Keskus Praxis on kodanikualgatuslik, sõltumatu ja avalikes huvides tegutsev mõttekoda. 

Hetkel kuum