Äripäev • 31. oktoober 2015 kell 10:48

Reuters: Vene lennuki rusude alt on kuulda inimeste hääli

Täna kukkus Egiptuses alla Vene ettevõtte Kogalõmavia reisilennuk Airbus A321, mis oli teel Sharm el Sheigist Peterburi, pardal 224 inimest.  Foto: Fightradar24

Täna Egiptuse kohal alla kukkunud Vene reisilennukil võib olla ellujäänuid, kirjutas Reuters. Pool tundi hiljem lükkas Venemaa saatkond Kairos selle teate ümber: keegi õnnetuses ellu ei jäänud.

Kohapeal töötavad Egiptuse päästjad kuulevad rusude alt inimeste hääli, kirjutas Reuters viitega ühele päästemeeskonna liikmele. Anonüümseks jäänud allika sõnul on see üks lennuki reisijatesalongi osa ja hetkel püüavad päästjad sinna ligi pääseda. "Loodame leida inimesi elusana, eriti pärast seda, kui kuulsime sealt nende hääli," rääkis allikas agentuurile.

Telekanal Al Jazeera on juba ka teatanud, et leitud on lennuki mõlemad pardasalvestid ehk punased kastid.

Rusudest on välja toodud umbes 100 inimese surnukeha. Al Jazeera vahendab, et päästjatel pole veel õnnestunud ühtegi reisijat elusana leida, kuigi häälte järgi otsustades on katastroofis ellujäänuid.

Täna hommikul kell 6.51 startis Egiptusest Vene ettevõtte Kogalõmavia Airbus A321, mis oli teel Sharm el Sheigist Peterburi. Paarkümmend minutit pärast õhkutõusu kaotas lennuk ühenduse Küprose lennujuhtimiskeskusega ning kadus äkitselt radariekraanilt. Lennuk kukkus alla Egiptuses Põhja-Siinais El Arishi linnast lõunas.

Pardal oli 217 reisijat ja seitse meeskonnaliiget. Venemaa saatkond Kairos teatas, et kõik pardal olnud on Vene Föderatsiooni kodanikud.

President Vladimir Putin kuulutas katastroofi tõttu 1. novembri Venemaal leinapäevaks.

Vene transpordiministeerium aga teatas, et lennukompaniis Kogalõmavia tuleb erakorraline kontroll.

Hetkel kuum