Kadi Neemre • 4. november 2015 kell 17:59

Ameeriklaste autolaenu koormus lööb rekordeid

Foto: EPA

Ameeriklased laenavad üha enam raha uute ja kasutatud sõidukite eest maksmiseks. Kolmandas kvartalis kasvas ameeriklaste laenukoormus rekordilise 968 miljardi dollarini, selgub Experian’i värsketest andmetest.

“Automüük lööb rekordeid ning sõidukite hinnad on kasvanud, seega kasvab ka laenude hulk,” sõnas Experian’i rahandusdirektor Melinda Zabritski, vahendab CNBC. 

“Üha enam inimesi maksab oma auto eest nüüd autolaenuga, kuna üha enam eelistatakse seda kodulaenule või sularahas maksmisele,” lisas ta.

Oktoobris kasvas uute autode müük 5,8%, selgub Autodata andmetest. Kui müük aasta viimasel kahel kuul samas tempos jätkub, lööb USA automüük sellel aastal rekordi; prognooside kohaselt müüakse sellel aastal USA-s kokku 17,46 miljonit sõidukit.

Experian’i andmetel oli 61,3% kolmandas kvartalis laenu võtnute krediidireiting hinnatud kas heaks või suurepäraseks.

19,3% laenuvõtjate tausta hinnati aga halvaks või väga halvaks.

Experian’i andmetel on halva krediidireitinguga laenuvõtjate hulk võrreldes 2011. aasta sama perioodiga 1,2% võrra kasvanud, kuid see ei tähenda sugugi mitte mulli. 

Zabritski väidab, et oma laenudega hätta jäänud klientide hulk on vaatamata kõigele väga madal ning pilt on võrrldes aastatagusega isegi paranenud.

 

 

Hetkel kuum