Kadi Neemre • 12. november 2015 kell 19:44

Lojaalsus võib USA investoritele saatuslikuks saada

Foto: EPA

Ameeriklaste soovimatus piiritaha investeerida võib järgmistel aastatetel saada nende suurimaks komistuskiviks.

Henderson Global Investors’i Põhja-Ameerika osakonna juhi Chuck Thompsoni sõnul investeerib 77% ameeriklastest oma raha kodumaale. Ameeriklasi edastavad kodumaale investeerimises vaid kanadalased.

“Investorid peavad selgelt jätakama oma raha paigutamist mitmekesiselt, üle maailma, olles avatud teistele arenenud turgudele ning teadma, et rahvusvahelistel turgudel on palju enam võimalusi kui USA-s,” sõnas Schwab’i investeerimisjuht Omar Aguilar.

Üks suurimaid aspekte, mis investeerimismaastikku muudab, on lahknev rahanduspoliitika.

USA Föderaalreserv on teistest maailma keskpankadest eespool olnud, olles hoidnud intressimäärad viimased seitse aastat nullilähedal ning pumbates ligi 4 triljonit dollarit finantssüsteemi.

Paljud aga usuvad, et detsembris alustab Föderaalreserv pikaajalist, kuid aeglast intressimäärade tõstmise protsessi. Euroopa ja Jaapani keskpangad aga jätkavad majanduse elavdamist, lastes üha enam sularaha ringlusesse.

“Enam kui 20 keskpanka on viimasel aastal intressimäärasid kärpinud. USA aga kavatseb ujuda vastuvoolu. See aga võib põhjustada volatiilsust,” sõnas Oppenheimer Funds varahalduse juht Mark Hamilton.

“Võimalusi veel on, kuid me oleme USA-s muutunud ettevaatlikuks,” sõnas ta.

Mõõdetuna S&P 500 vaatenurgast, on USA majandus 2015. aastal vaevu positiivne, kuna ettevõtete kasumid on langenud.

Hamilton soovitab aga investeerida väljapoole USA-d, kus intressimäärade poliitika on soodsam ning investoritel on võimalik teha tarku investeeringuid.

 

 

Hetkel kuum