Äripäev • 19. november 2015 kell 5:03

Keskerakonna peasekretär lahkub riigikogust

Priit Toobal ei soovinud kommenteerida maksumaksjate liidu prokuratuurile esitatud kuriteoteadet kuluhüvitiste kohta.  Foto: Raul Mee

Eile õhtul teatas Keskerakonna pesekretär Priit Toobal, et astub peagi jõustuva riigikohtu otsuse tõttu riigikogust tagasi.

"Ligikaudu 48 tunni pärast peaks avalikustama riigikohtu otsus, millest sõltunuks, kas saan riigikogus jätkata või mitte. Muidugi ma loodan, et riigikohus langetab õigeksmõistva otsuse, kuid pean arvestama ka vastupidise võimalusega," teatas eile Toobal pressiteate vahendusel.

Ta märkis, et kui riigikohus teeb tema vastu süüdimõistva otsuse, tuleks riigikogul ta välja visata, kuid see ei tuleks kasuks riigikogu mainele ega Eesti rahvusvahelisele mainele.

"Sellepärast astun enne otsuse teada saamist tagasi. Nii on ka riigikohtul vabamad käed hinnata asjaolusid silmas pidamata seda, mida nende otsus tähendab seadusandja ja Eesti mainele," selgitas Toobal.

Ta tõdes, et teda on korduvalt süüdistatud, et hoiab oma kohast iga hinna eest kinni. "Olgu see lahkumisavaldus siis tõestuseks, et Toompeale valitakse ka neid, kellele aated, põhimõtted, kodumaa ja rahvas on oma karjäärist palju tähtsamad."

Priit Toobali asemel on alates tänasest riigikogu liige Anneli Ott.

Toobalit süüdistatakse eraviisilisele jälitustegevusele ja sõnumisaladuse rikkumisele kihutamises ning dokumendi võltsimises. Kahes kohtuastmes on ta juba süüdi tunnistatud.

Hetkel kuum