Äripäev • 1. september 2016 kell 7:51

Priit Toobal omavolitses Keskerakonna rahaasjadega

Foto: Andras Kralla

Keskerakond on leidnud paberi, kus erakond andis 2014. aastal Priit Toobali isikus ja väidetavalt juhatuse teadmata 450 000 euro suuruse garantiikirja Paavo Pettai firmale, et kui sellel on raskusi maksetega, siis erakond aitab.

Keskerakonna kampaaniameister Paavo Pettai on võlgades, summad on väidetavalt väga suured, kirjutab Delfi. "Tegemist on suurte summadega, mis lähiajal võidakse erakonnalt välja nõuda," seisab erakonna juhatusele saadetud kirjas.

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid ja umbes pooled juhatuse liikmed, kelle seas peamiselt siseopositsiooni liikmed, kutsusid avastatud dokumendi tõttu homseks kokku erakorralise juhatuse istungi. "Juhatus pole andnud sellele dokumendile volitust. Tahame teada, mille alusel eelmine peasekretär selle allkirjastas," ütles Karilaid, kelle hinnangul on garantiikiri õigustühine.

Loe pikemalt Delfist.

Prokuratuur on esitanud ka Paavo Pettaile kahtlustuse dokumendi võltsimises, notarile ebaõigete andmete esitamises ja võltsitud dokumendi kasutamises. „Etteheidetavad teod on tuvastatud rahapesu uurimise käigus, mis liideti tänavu märtsis altkäemaksude võtmist puudutava kriminaalasja juurde,“ ütles juhtiv riigiprokurör Steven-Hristo Evestus mais Postimehele. Pettaile esitati kuriteokahtlustus ka erakonnale suures ulatuses keelatud annetuse tegemisele ning vastuvõtmisele kaasaaitamises.

Priit Toobal oli Keskerakonna pikaaegne peasekretär, kuid teatas tänavu mais, et lahkub oma ametikohalt ja üleüldse poliitikast. Erakonnast ei ole Toobal lahkunud. Priit Toobal on ka riigikohtus süüdi mõistetud eraviisilisele jälitustegevusele kihutamises. Toobali ja Lauri Laasi mõjutusel asus Ivor Onksion kasutama juhuslikult saadud juurdepääsuvõimalust teise isiku elektronpostkastile selleks, et seal olevate kirjade kohta salaja süsteemselt teavet koguda.

Hetkel kuum