Äripäev • 23. november 2015 kell 7:13

Eestis ei õpi ega tööta Narva linna jagu inimesi

Riigikontrolör Alar Karis.  Foto: Andras Kralla

Eestis on 34 000 inimest, kes ei õpi ega tööta ning kelle tegevusest puudub riigil ülevaade, ütles riigikontrolör Alar Karis.

ETV hommikusaates „Terevisioon“ esinenud Karis ütles, et migratsioon ei peaks olema Eesti tööjõupuuduse lahendamise esimene lahendus. „Kui me räägime numbritest, siis hirmutav number meie jaoks on see, et aastal 2040 on 72 000 töökätt vähem. Mis see tavainimese jaoks tähendab? See on natuke rohkem kui Narva linn või natuke vähem kui kaks Pärnut," rääkis Karis.

Karis leiab, et kindlasti on suunatud migratsioon oluline, aga kui Eestis on täna 34 000 inimest (vanuserühmas 15-29 - toim.), kes ei õpi ega tööta, siis on see piisav reserv, et sellega tegelema hakata.

Mitteõppimise põhjustena nimetas Karis koolist väljakukkumise, eelkõige kutseõppes ja kõrghariduses. Karise sõnul ei ole nende probleemide käsitlemiseks Eestis head statistikat. Ka on määrav asjaolu see, et noored õpivad seda, mida tegelikult ei vajata. Karise sõnul ootavad tööandjad võib-olla hoopis teistsugust töötajat, kui Eestis koolitatakse.

Karis annab täna keskpäeval riigikogu esimehele Eiki Nestorile üle riigikontrolli tänavuse aastaraporti, mis tegeleb peamiselt tööhõive ja tööturu küsimustega.

Vaata Alar Karise esinemist „Terevisioonis“ ETV kodulehelt.

Hetkel kuum