Äripäev • 23. november 2015 kell 6:11

Pangaliit toob turule litsentsiga investeerimisnõustajad

Pangaliidud jagavad investeerimisnõustajatele litsentse.  Foto: PantherMedia/Scanpix

Inimeste üha kasvavate säästudega tegelemiseks hakkavad pangaühendused jagama litsentse uutele investeerimisnõustajatele.

Baltimaade elanike säästud ja investeerimishoiused on viimastel aastatel märkimisväärselt kasvanud: tänavu teises kvartalis suurenesid hoiused Leedus eelmise aasta teise kvartaliga võrreldes 1,5 miljardit eurot ehk 16%, Eestis ja Lätis kasvasid need vastavalt 414 miljoni ja 460 miljoni euro võrra ehk 8% ja 7%.

Eesti Pangaliit, Läti Kommertspankade Liit ja Leedu Pankade Liit teatasid, et asutavad uue organisatsiooni, mis jagab litsentse nõustajatele, kes annavad investeerimisnõu ja vahendavad säästmist võimaldavaid elukindlustustooteid.

Kava järgi algavad nõustajate eksamid järgmise aasta jooksul. Praegu otsib ühendus tegevjuhti ja kohalikke esindajaid kõiki kolme riiki. Litsentsi võib vajada üle tuhande nõustaja.

Uue organisatsiooni nimeks saab Baltimaade Finantsnõustajate Liit (BFNL) / Baltic Financial Advisors Association (BFAA). BFNL koostab valdkonna kutsestandardid, annab välja õppematerjale, töötab välja arvutipõhise eksamiplatvormi, annab nõustajatele pädevuse kohta tõendi, mis sobib kõigi Balti riikide järelevalveasutustele, avaldab uusimat valdkonnateavet ning tegeleb valdkonna kontrolliga. Töö toimub kolmes keeles.

Pangaliidu esindaja uue organisatsiooni nõukogus Rasmus Pikkani kommenteeris, et eeltööna on kogutud parimad tavad teiste riikide samasugustest organisatsioonidest. „Reeglite viimistlemine on lõpusirgel ja peatselt avaldame need ka BFNLi veebisaidil,” lisas ta. 

 

Hetkel kuum