Sirje Rank • 3. detsember 2015 kell 11:45

Euroopa Keskpank kärpis intressimäära

Euroopa Keskpank  Foto: EPA

Euroopa Keskpank teatas täna, et langetas keskpangas hoiustamise püsivõimaluse intressimäära 10 baaspunkti võrra miinus 0,30%-le.

Enim jälgitud baasintressimäär jäi 0,05% tasemel muutmata.

Euro tugevnes uudise peale 0,3% 1,0643 dollarile eurost, kuna turud olid oodanud suuremat kärbet.

„10 baaspunkti suurune kärbe on vähem kui paljud lootsid,“ kommenteeris agentuurile Bloomberg SEB strateeg Marius Daheim.

Negatiivse hoiuseintressi eesmärk on survestada kommertspanku raha tootlikumalt tööle panema - näiteks laenata välja ettevõtetele või majapidamistele. 

Kõik agentuuri Bloomberg küsitletud 52 majanduseksperti olid keskpanga otsuse eel üksmeelel, et Euroopa Keskpank avalikustab täna uued meetmed, mis süstiksid Euroopa majandusse uut stiimulit.

Peamine mure on euroala inflatsiooni pärast, mida pole suutnud nullist oluliselt kõrgemale tõsta ei Euroopa majanduses vaikselt jätkunud toibumine ega ka selle aasta alguses käivitatud Euroopa Keskpanga suuremahuline võlakirjade tugiostuprogramm. Viimane on väldanud üheksa kuud.

Eurostati eile avaldatud esialgsel hinnangul oli inflatsioon euroalal novembris keskmiselt 0,1%.

Infot keskpanga võimalike täiendavate meetmete kohta oodatakse keskpanga juhi Mario Draghi pressikonverentsilt, mis algab Eesti aja järgi kell 15.30.

Hetkel kuum