Pille Ivask • 7. detsember 2015 kell 5:44

Venezuela valimistel võidutses opositsioon

Venezuela parlamendivalimised võitis opositsioon  Foto: epa

Eilsetel Venezuela parlamendivalimistel tehti ajalugu – sotsialistid pidid esimest korda 16 aasta jooksul tunnistama kaotust.

Praeguste valimistulemuste põhjal sai võidu Demokraatliku Ühtsuse Ümarlaua koalitsioon, kes teenis 167 parlamendikohast 99. Sotsialistid said valimiste tulemusena üksnes 46 kohta. Lugemata on veel mõne valimispiirkonna hääled, vahendab Reuters.

Esimesed tulemused hakkasid Venezuela valimistel saabuma pärast südaööd ning mitmes Caracase piirkonnas tähistati opositsiooni võitu ilutulestikuga.

Venezuela president Nicolas Maduro tunnistas valimiskaotust. „Me tunnistame neid, meile ebasoodsaid tulemusi,“ lausus ta. Maduro lisas, et sotsialistide kaotuse põhjuseks on tema vastu peetav majandussõda.

Opositsioon oli mõistagi tulemuste üle äärmiselt õnnelik ning seda isegi siis, kui rahvas valis nad suure tõenäosusega üksnes seetõttu, et majanduslik olukord riigis on muutunud väljakannatamatuks.

„Tulemused on sellised, nagu me lootsime. Venezuela võitis,“ säutsus Twitteris endine presidendikandidaat ning üks opositsiooni liidreid Henrique Capriles.

Mitmed allikad on väitnud, et kui kõik hääled on loetud, võib Venezuela opositsioon teenida kuni 113 parlamendikohta. See tähendab omakorda, et opositsioon saab kahekolmandikulise häälteenamuse, mis võimaldab läbi viia ka suuri institutsionaalseid muudatusi.

Hetkel kuum