Pille Ivask • 14. detsember 2015 kell 6:00

Le Pen: paremäärmuslaste tõusu ei saa peatada

Marine Le Pen  Foto: epa

Kuigi Marine Le Peni juhitud Rahvusrinne (Front National) ei suutnud eilsetel Prantsusmaa regionaalsetel valimistel esimese vooru edu korrata, lausus Le Pen, et paremäärmusluse tõusu pole võimalik peatada, vahendab Reuters.

Immigratsiooni- ja eurovastane erakond kaotas eilsetel valimistel võitnud sotsialistidele ja vabariiklastele, kes võtsid valimisvõidu vastavalt seitsmes ja viies piirkonnas. Rahvusrinne üheski piirkonnas võitu ei saavutanud.

Le Pen lausus, et kuigi valimistel saadi lüüa, ei tähenda see, et paremäärmuslus oleks maha surutud. Ta märkis, et rahvuslik liikumine hakkab üha rohkem tõusma. Sellega viitas Le Pen sotsialistidele, kes Kagu-Prantsusmaal ning mitmes põhjapoolses piirkonnas kaotasid.

Lisaks lausus Rahvusrinde juht, et need, kes tema poolt ka teises voorus hääletada julgesid, suutsid läbi näha ning võidelda manipulatsiooni vastu.

Paremäärmuslaste tõusu eest hoiatas ka vabariiklased valimisvõiduni vedanud Nicolas Sarkozy. „See, et valijad teises voorus meie toetuseks mobiliseerusid, ei tohiks kindlasti panna meie poliitikuid unustama seda hoiatust, mis meile esimeses voorus anti,“ nentis ta.

„Me peame tõsiselt mõtlema ning arutama selle üle, mis prantslastele muret tekitab,“ lausus Sarkozy ja viitas, et prantslased ootavad oma poliitikutelt selgeid väljaütlemisi. Sellega viitas ta eeskätt nii töötuse-, identiteedi- kui ka julgeolekualastele probleemidele. Samuti tahavad prantslased selgeid väljaütlemisi teemadel, mis puudutavad olukorda Euroopas laiemalt. 

Hetkel kuum