Kadi Neemre • 16. detsember 2015 kell 5:34

Järjekordne USA naftatootja pankrotistus

Foto: EPA

Nafta ja gaasi tootja Magnum Hunter Resources kuulutas teisipäeval välja pankroti, et täita oma võlakärpe plaan. Pikaleveninud naftahindade langus on ettevõtte sularahast tühjaks teinud.

Ettevõte sõlmis restruktureerimiskokkuleppe, mis muudab selle pikaajalise võla omakapitaliks, vähendades oluliselt ettevõtte üle 1 miljardi dollari suurust võlakoormat, selgub ettevõtte avaldusest.

Magnum Hunter on üks suuremaid energiatootjaid, kes on sellel aastal välja kuulutanud pankroti. Teistest ettevõtetest on panktroti välja kuulutanud veel Samson Resources, Sabine Oil & Gas, Quicksilver Resourcesja Energy & Exploration Partners, vahendab CNBC.

Rahastamaks oma tegevust panktrotimenetluse ajal, nõustusid võlausaldajad finantseerima ettevõtet kuni 200 miljoni dollariga, mis muutub ettevõtte omakapitaliks, kui Magnum Hunter suudab pankrotist välja tulla. Ettevõte loodab pankrotist välja tulla järgmise aasta aprilliks.

“Tänu meie võlausaldajate ühisele toetusele usume, et restruktureerimine on edukas ning meie tööstuses ebaharilik,” sõnas ettevõtte tegevjuht Gary Evans. Ta märkis oma avalduses, et Magnum Hunter on esimene energiafirma, mis suudab sellest pankrotiolukorrast välja tulla.

Nafta hinnad on kukkunud alla 40 dollari barreli eest. 18 kuud tagasi maksis naftabarrel aga üle 100 dollari.

Suur hulk energiafirmasid kasutas kasvamiseks kõrgete intressidega laene, kuid nüüd on investorid mures, et võlgu ei pruugita tagasi maksta.

Kohtule tehtud avalduse kohaselt oli Magnum Hunteril ligi 1,1 miljardi dollari eest varasid ja 1,5 miljardi dollari eest võlgu.

Magnum Hunteri aktsiad on kaotanud 40% oma väärtusest.

Hetkel kuum