Kadi Neemre • 29. detsember 2015 kell 19:04

Gartman: nafta madal hind on uus normaalsus

Foto: EPA

Nafta hind on juba tükk aega olnud viimaste aastate madalaimal tasemel ning tuntud investor Dennis Gartman usub, et see on vaid algus pikaaegsele madalseisule.

“Küsimus on selles, kas toornafta hind võib langeda ka alla 35 dollari barreli eest? Ma arvan, et seda ei juhtu,” sõnas Gartman, vahendab CNBC.

“Hinna stabiilsus on tõenäoliselt parim asi, mis majanduses juhtuda saab.”

Investor selgitas, et kuigi toornafta hind on viimase kuue kuu jooksul teinud 35% languse, usub ta, et praegune hinnatase jääb selliseks veel pikaks ajaks.

“Ma arvan, et toornafta hind võib olla 3 dollarit siin või sealpool 37 dollari piiri ning seda veel pikaks ajaks. See on aga turgudele pikas perspektiivis kasulik,” sõnas ta.

Toornafta hind on praegu ligikaudu 37,75 dollarit; alates detsembri algusest on toornafta hind jäänud 34 ja 41 dollari vahemikku.

Kui toornafta hind jätkab sellises kitsas vahemikus, siis Gartmani sõnul peaks majanduse kindlustunne taas tõusma ning tarbijate kulutused kasvama; see omakorda aga vähendab vajadust finantspoliitika karmistamiseks Föderaalreservi poolt – pikas perspektiivis tuleb see kõik turgudele kasuks.

“Stabiilsus on majanduse jaoks parim asi,” märkis ta. “Ma arvan, et liiga palju inimesi keskendub liiga palju toornafta hinnale ning prognoosib oma aktsiate käekäiku vastavalt sellele, kas toornafta hind tõuseb või langeb. Parem jätke toornafta rahule!”

Gartman prognoosib, et nafta hind jääb 37 ja 40 dollari vahemikku ning võimalus, et nafta hind ületab 45 dollari piiri, on null.

 

Hetkel kuum