Ave Lepik • 1. jaanuar 2016
Jaga lugu:

Rubla võib teha ootamatu manöövri

Saxo Bank pakub, et aasta lõpuks võib rubla tugevneda 20%.  Foto: Scanpix/Reuters

Rublal on kõik šansid saada ülemaailmseks valuutaks, kirjutab Saksa väljaanne Welt ja toob ära Saxo Banki peaökonomisti hinnangu, et selle aasta lõpuks võib rubla tugevneda 20%.

Tehes alanud aasta prognoose, soovitavad eksperdid pöörata tähelepanu Vene rublale, kuna maailma valuutaturge võib lähiajal tabada üllatusi, kirjutas Welt.

2016. aastal võib rubla teha ootamatu manöövri. Tänu Venemaa suurusele ja riigi lõpututele ressurssidele on rublal kõik šansid, et saada ülemaailmse tähtsusega valuutaks. Ehkki toorainekriis avaldab lisasurvet Venemaa majandusele, on rubla tõusupotentsiaal sel aastal väga suur, kirjutab väljaanne.

„Kui nafta hind hakkab aasta jooksul taastuma, annab see rublale tõuke,“ kommenteeris Raiffaisen Capital Managementi arenevate turgude ekspert Ronald Schneider. „Täiesti võimalik, et lähiajal hakkab Vene valuuta tõusma.“

Saxo Banki peaökonomist Steen Jakobsen leiab, et 2016. aasta lõpuks võib Venemaa valuuta tugevneda 20%. Rubla tugevnemise võimaliku asjaoluna näeb ta mitte ainult nafta nõudluse kasvu sel aastal, vaid ka ülemaailmset pettumist USA Föderaalreservi suunas.

Vaatamata sellele, et rubla kasvu teemal läheb paljude analüütikute arvamus eri suunda, leiavad kõik, et alanud aastal ootab Venemaa valuutat ees taastumine.

Jaga lugu:
Hetkel kuum