Äripäev • 13 jaanuar 2016

Eesti ehitusettevõtja hukkus Lätis

Ehitusettevõtja Mati Heinsar hukkus Lätis liiklusõnnetuses  Foto: Raul Mee, Äripäev

Eile juhtus Lätis Liepaja maanteel raske liiklusõnnetus, milles hukkus ehitusettevõtja Mati Heinsar.

Õnnetus toimus Liepaja maantee 79. kilomeetril, kus Heinsare juhitud Mercedes põrkas kokku silokoormat vedanud traktoriga. Õnnetuses sai raskelt vigastada 1955. aastal sündinud Eesti kodakondsusega mees. Traktori juht ning kaasreisija said samuti kannatada, kirjutas Delfi.

Äripäeva Rikaste TOPis hõivas ehitus- ja kinnisvaravaldkonnas tegutsenud Heinsar 202. kohal ja tema vara väärtuseks hindasime 12,61 miljonit eurot.

Heinsar sai 2013. aastal kinnisvara rentiva ja haldava ettevõtte Korall Invest omanikuks. Enne seda oli paar aastat ettevõtte omanik Nordea panga esindajakonto ning veelgi varem jurist Dmitri Rozenblat. Olnud seotud ka ettevõttega M&M Vara, mis haldab hooneid Tallinnas Laki tänav 5, Artelli 8 ja Forelli 11, ning ka firmaga Vergi Maja OÜ. Heinsari tuntum firma on aga Heinla Ehitus.

Tegelenud motospordiga ja varem olnud ametis ka Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni presidendina. Meedias on Heinsar aga pälvinud tähelepanu oma Viimsis asuva villaga. Eesti Ekspress kirjutas 2009. aastal, et Heinsar lammutas Viimsis asunud 600 ruutmeetri suuruse eramu ja ehitas selle asemele 1400ruutmeetrise villa, mis toona oli Viimsi suurim eramu. Heinsar kuulub ka Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku varahaldusettevõtte Kiriku Varahaldus nõukogusse.

Hetkel kuum