Sirje Rank • 13. jaanuar 2016
Jaga lugu:

Rootsi vajab välismaiseid ehitajaid

Stockholm  Foto: Scanpix/Reuters

2025. aastaks vajab Rootsi juurde vähemalt 700 000 uut elamispinda ja praeguste ehitustempode juures ei saavuta seda kuidagi.

Valitsus kutsub kõiki vastutustundlikke parteisid üles poliitilisi konflikte kõrvale heitma ja ühiselt lahendusi otsima. „Arutame ettepanekud läbi, kuid selles olgem üksmeelel, et eesmärk on rahuldada vajadus uute elamispindade järele. Valitsus on valmis tegema, mis vaja,“ kirjutavad Rootsi peaminister, rahandusminister ning elamispindade ja linnaplaneerimise minister täna Rootsi päevalehes Dagens Nyheter ilmunud arvamusartiklis.

Valitsus joonib välja kolm valdkonda, kus on vaja reforme ja uutmoodi mõtlemist, et elamispindade ehitamise kiireneks.

Esiteks on vaja lihtsustada regulatsioone, mis puudutavad planeerimist ja ehitamist. Teiseks suurendada sektori võimekust – siin plaanib valitsus muu hulgas panustada väljaõppele, et osa töötutest võiks rakendust leida ehituses. Samuti tunnistatakse, et Rootsi peaks rohkem kaasama välismaiseid ehitusettevõtteid, kel loomulikult tuleb järgida Rootsis kehtivaid tingimusi ja palgakokkuleppeid.

Kolmas valdkond on rahastamine – valitsus on juba kehtestanud investeeringutoetused, et ergutada ehitamist. Neid meetmeid ollakse vajadusel valmis täiendama.

Jaga lugu:
Hetkel kuum