Mait Kraun • 18. jaanuar 2016
Jaga lugu:

Tehnoloogia tõttu kaob 5 miljonit töökohta

Eestlaste pakirobot  Foto: CNN Money

Tehnoloogia arengu tõttu võib järgmise viie aasta jooksul maailma juhtivates majandustes kaduda 5 miljonit töökohta, vahendab CNN Money.

Tehisintellekti, robootika ja biotehnoloogia arengud muudavad ärimaailma sama palju kui eelmised tööstusrevolutsioonid, teatas Maailma Majandusfoorum esmaspäeval avaldatud raportis.

”Neljanda tööstusrevultsiooni” puhul on kõige suurema ohu all administratiivtööd, teatati majandusfoorumi aasta kohtumisel.

Selleaastase foorumi keskseks teemaks ongi tehnoloogiarevolutsiooni mõjud maailma juhtivate riikide majandustele.

Foorum küsitles 350 suurettevõtte juhte 15-st arenenud ja arenevast riigist. Kokku moodustavad need majandused 65 protsenti globaalsest tööjõust.

Küsitluse käigus leiti, et maailma rikkamates riikides võib automatiseerimise ja üleliigsete tööliste tõttu kaduda 7,1 miljonit töökohta. Need kaotused tehakse osaliselt tasa tehnoloogia, teenuste ja meedia arengu tõttu, kuhu lisandub omakorda 2,1 miljonit töökohta.

”Riigid peavad jätkama oma tööturu restruktueerimisega kui nad tahavad raskeid aegu üle elada. Eelkõige on ohtudeks talentide vähesus, massiline töötus ja ebavõrdsuse kasv,” ütles Maailma Majandusfoorumi asutaja ja juht Klaus Schwab.

Jaga lugu:
Hetkel kuum