Tehnoloogia tõttu kaob 5 miljonit töökohta

18. jaanuar 2016, 19:57
Eestlaste pakirobot
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160118/NEWS/160119710/AR/0/AR-160119710.jpg

Tehnoloogia arengu tõttu võib järgmise viie aasta jooksul maailma juhtivates majandustes kaduda 5 miljonit töökohta, vahendab CNN Money.

Tehisintellekti, robootika ja biotehnoloogia arengud muudavad ärimaailma sama palju kui eelmised tööstusrevolutsioonid, teatas Maailma Majandusfoorum esmaspäeval avaldatud raportis.

”Neljanda tööstusrevultsiooni” puhul on kõige suurema ohu all administratiivtööd, teatati majandusfoorumi aasta kohtumisel.

Selleaastase foorumi keskseks teemaks ongi tehnoloogiarevolutsiooni mõjud maailma juhtivate riikide majandustele.

Foorum küsitles 350 suurettevõtte juhte 15-st arenenud ja arenevast riigist. Kokku moodustavad need majandused 65 protsenti globaalsest tööjõust.

Küsitluse käigus leiti, et maailma rikkamates riikides võib automatiseerimise ja üleliigsete tööliste tõttu kaduda 7,1 miljonit töökohta. Need kaotused tehakse osaliselt tasa tehnoloogia, teenuste ja meedia arengu tõttu, kuhu lisandub omakorda 2,1 miljonit töökohta.

”Riigid peavad jätkama oma tööturu restruktueerimisega kui nad tahavad raskeid aegu üle elada. Eelkõige on ohtudeks talentide vähesus, massiline töötus ja ebavõrdsuse kasv,” ütles Maailma Majandusfoorumi asutaja ja juht Klaus Schwab.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    18. January 2016, 19:57
    Otsi:

    Ava täpsem otsing