Dividendide TOPis 10% naisi

28. jaanuar 2016, 11:15
Transgroup Investi üks omanikest Tatjana Liksutova
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160128/NEWS/160129684/AR/0/AR-160129684.jpg
Ainult tellijale

Reedel ilmuvas värskes Äripäeva Dividendide TOPis on 250 liikme seas 25 naist. Avaldame kümme edukaimat naist Dividendide TOPis.

2. koht, Tatjana Liksutova (8 412 000 eurot) 

Dividendide TOPi kõige kõrgemal kohal asub Transgroup Investi üks omanikest Tatjana Liksutova. Liksutova ei viibi sekretäri sõnul palju Eestis ning hoiab avalikkuse eest varju. Sai osaluse ettevõttes endiselt abikaasalt Maksim Liksutovilt, kes on viimastel aastatel teinud kiiret karjääri Moskva linnavalitsuses. 2012. aastal sai mehest Moskva abilinnapea transpordi alal. Venemaal kehtiva seaduse järgi ei tohi ametnikel ega nende abikaasadel välisfirmades osalusi olla. 

16. koht, Rezida Skandeberg (1 765 715 eurot) 

Teenib dividenditulu valdusfirmast Ivre Holding OÜ, millel oli kaks tütarfirmat Soomes ja üks Saksamaal. Ettevõte tegutseb kinnisvara- ja ehitusäris. Teinud aastaga edetabelis suure hüppe – aasta tagasi oli Skandeberg dividendide edetabelis 328. kohal.

38. koht, Marika Vahter (1 030 000 eurot) 

Vahter on ühtlasi kõrgeimale kohale jõudnud uus tulija kogu edetabelis. Tema varasem nimi oli Marika Nõmmiste. Talle kuulub võõrkeelsete raamatute müügiga tegelev Allecto AS. Vahter viibib enamiku ajast Eestist eemal ja temaga on väga raske kontakti saada. Ettevõtte müügitulu oli 2014. aastal 2,3 miljonit eurot ja kasum 0,2 miljonit eurot. Suurema osa müügitulust teenib väljaspool Eestit. Samas on ettevõte olnud edukas riigihangetel, mille on korraldanud näiteks sihtasutus Innove, Heino Elleri nimeline Tartu muusikakool, kaitsevägi, sisekaitseakadeemia. Lisaks raamatute müügile korraldab firma ka metoodilisi seminare võõrkeeleõpetajatele ning raamatunäitusi õppeasutustes ja raamatukogudes.

49. koht, Elena Ryzhikova (865 710 eurot) 

Teenis suure summa omanikutulu 2007. aasta sügisel asutatud osaühingust Edelvais Managment, mis osutab finantsteenuseid. Ettevõtte juhid on viimastes aruannetes kirjutanud, et keerulise majandusolukorra ja üldise majandustehingute mahu vähenemise tõttu Eesti turul otsib firma uusi võimalusi. 2013. aastal laekus ettevõttesse dividenditulu 1,25 miljonit eurot ja see võimaldas ka aasta hiljem maksta omanikule häid dividende. Ettevõtte asutajaks oli Ruslan Džalilov ja firma omanikeringis on olnud ka üks Marshalli saartel registreeritud ettevõte. Möödunud aasta lõpus sai ettevõtte suuromanikuks Aleksandr Aru (endise nimega Aleksandr Štšus), kellest aastaid tagasi kirjutas palju seltskonnaajakirjandus. Põhjuseks tema abielu skandaalse ärinaise Terje Aruga. Viimane ei kuulu küll äriregistri andmetel Edelvais Managmenti juhtkonna ja omanike hulka, kuid üheks firma kontaktaadressiks on märgitud Terje Aru e-post. Lisaks Aleksandr Arule ja Elena Ryzhikovale on ettevõtte omanike hulgas Venemaal elav Andrey Ryzhikov.

53. koht, Karin Nurmetalu (816 488 eurot) 

Logistikakontserni Baltic Maritime Logistics Group üks omanik.

Tiiu Pedaja

71. koht, Tiiu Pedaja (579 464 eurot)

Pikaajalise investeerimispanganduse kogemusega Tiiu Pedaja on osalenud Eesti Ehituse, Tallinki, Grindexi, Baltika Grupi, Lietuvos Telekomase ja Eesti Telekomi aktsiate avalike esmapakkumiste korraldamisel. Ta on aidanud kaasata riskikapitali Sportlandil, Talleggil, MicroLinkil ja Videoplanetil. Praegu kuulub talle finantsnõustamisfirma OÜ PT Consols, mille põhiturud olid 2014. aastal Küpros ja Briti Neitsisaared. PT Consols on ka Virumaal asuva Eisma sadama omanik. Pedaja sõnul ei arva ta, et peaks avalikult rääkima oma tegemistest ja dividendidest. 

92. koht, Marina Isaikina (498 007 eurot) 

Üks tänavuse TOPi uus tulija, kes on 1990. aastal asutatud isikukaitsevahendeid müüva osaühingu Universaal omanik. Isaikina sõnul ei ole tema äri nii edukas, et sellest rääkida. Dividendide väljamaksmine oli tema sõnul eriline orukord, sest ettevõtte omanikering muutus. 2014. aasta alguseni kuulusid ettevõtte omanikeringi ka Evald Raudsepp, Jaan Kärner ja Krista Põldma.

101. koht, Eve Hirv (472 000 eurot)

Teenis omanikutulu kahest ettevõttest. Suurem summa tuli hotellitarbeid, vaibapuhastusaineid ja -tarvikuid ning logoga kirjutusvahendeid müüvast EstTextile'ist. Väiksem summa spaadele, hotellidele ja koristusfirmadele prügikotte, filtreid ja vaakumsüsteeme müüvast ProScandiast.

106. koht, Monica Pihlak (436 235 eurot) 

Vandeadvokaat on valdusfirma NG Investeeringud üks suuremaid omanikke Jüri Käo, Enn Kunila, Andres Järvingu ja Alle Vanaselja kõrval. Pihlaku 4,3% osalus pärineb ajast, kui ta töötas autode ohutusrihmasid tootva Norma juristina. NG Investeeringud on peamine Pihlaku dividendituluallikas. Advokaadina on ta spetsialiseerunud äri-, maksu- ja tööõigusele ning on nõustanud ettevõtteid ülevõtmiste ja müügitehingute juures, samuti on tegutsenud pankrotihaldurina. Omab ka ruume üürivat ning konverentse ja seminare korraldavat CC Consultere OÜd.

 

 

115.koht, Pille Rukki (405 000 eurot)

Pille Rukki (end nimega Klaamann) on 2010. aasta lõpust alates OÜ Alkonda võrdne omanik koos Vaho Klaamannuga. Tegemist on valdusfirmaga, mis peamiselt tegutseb Eestis, kuid omab ka sidusettevõtteid Lätis, Leedus ja Soomes. Olulisem sidusfirma on andmesidevõrkude infrastruktuuri täislahendusi pakkuv Santa Monica Networks Group, millest Alkondale kuulub veerand.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. January 2016, 09:35
Otsi:

Ava täpsem otsing