Eesti luurajad saavad suuremad õigused

28. jaanuar 2016, 10:47
Leopard 2 tankid
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160128/NEWS/160129676/AR/0/tankid.jpg

Kaitseväe luureüksustele tuleb anda laiemad õigused riigikaitseks vajaliku info kogumisel, ütles kaitseminister Hannes Hanso.

Kaitseministeerium saatis kooskõlastusringile eelnõu, millega korrastatakse kaitseväe luuretegevusega seotud õigusi. Näiteks on plaanis anda kaitseväele õigus teha teatud infokogumise toiminguid väljaspool Eesti riiki. Seni oli kaitseväel selline õigus ainult rahvusvahelise sõjalise operatsiooni piirkonnas.

Samuti laiendab seadus kaitseväe õigusi tegutseda olukorras, kus info kogumine eeldab oma isiku varjamist. Selleks on ette nähtud variisiku regulatsioon, mille järgi kaitseväelase seos kaitseväega on varjatud.

„Et oma riigi kaitsmist planeerida, vajame teadmisi võimaliku vastase kavatsustest,“ sõnas Hanso.

Tema sõnul on luure ja eelhoiatuse tugevdamine üks riigikaitse arendamise tähtsamaid valdkondi ja osa valitsuse tegevusprogrammist. „Kaitseväe luureüksustel peavad olema piisavad õigused, et nad saaksid oma tööd hästi teha.“

Valitsus kinnitas ka korra, mis kiirendab ja lihtsustab välisriigi sõjalaevade ja -lennukitele riiki sisenemise loa andmist, muutes liitlaste Eestisse jõudmise protsessi sujuvamaks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. January 2016, 10:51
    Otsi:

    Ava täpsem otsing