Äripäev • 28. jaanuar 2016
Jaga lugu:

Eesti luurajad saavad suuremad õigused

Leopard 2 tankid  Foto: EPA

Kaitseväe luureüksustele tuleb anda laiemad õigused riigikaitseks vajaliku info kogumisel, ütles kaitseminister Hannes Hanso.

Kaitseministeerium saatis kooskõlastusringile eelnõu, millega korrastatakse kaitseväe luuretegevusega seotud õigusi. Näiteks on plaanis anda kaitseväele õigus teha teatud infokogumise toiminguid väljaspool Eesti riiki. Seni oli kaitseväel selline õigus ainult rahvusvahelise sõjalise operatsiooni piirkonnas.

Samuti laiendab seadus kaitseväe õigusi tegutseda olukorras, kus info kogumine eeldab oma isiku varjamist. Selleks on ette nähtud variisiku regulatsioon, mille järgi kaitseväelase seos kaitseväega on varjatud.

„Et oma riigi kaitsmist planeerida, vajame teadmisi võimaliku vastase kavatsustest,“ sõnas Hanso.

Tema sõnul on luure ja eelhoiatuse tugevdamine üks riigikaitse arendamise tähtsamaid valdkondi ja osa valitsuse tegevusprogrammist. „Kaitseväe luureüksustel peavad olema piisavad õigused, et nad saaksid oma tööd hästi teha.“

Valitsus kinnitas ka korra, mis kiirendab ja lihtsustab välisriigi sõjalaevade ja -lennukitele riiki sisenemise loa andmist, muutes liitlaste Eestisse jõudmise protsessi sujuvamaks.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum