Harry Tuul • 28. jaanuar 2016 kell 7:51

Tallink rajab tennisekeskuse ja investeerib muuseumisse

AS-i Infortar juhatuse esimees Ain Hanschmidt ning AS-i Tallink Grupp nõukogu esimees Enn Pant.  Foto: Raul Mee, Äripäev

Tallink rajab aasta lõpuks Tallinnasse tennisekeskuse ning samuti investeerib Helsingisse rajatavasse Guggenheimi muuseumisse.

Tallinnasse, Lasnamäele aadressil Punase 76 planeeritud Tallink Tennisekeskus peaks plaanide kohaselt valmima juba 2016. aasta lõpuks, teatas ettevõte. AS-i Merko Ehitus Eesti poolt ehitatavas keskuses saab olema kokku 14 tenniseväljakut, 10 sulgpalliväljakut, 3 rühmatreeningusaali, jõusaal ning mitmeid olmeruume.

AS Infortari tütarettevõtte Inf Maja OÜ tellimusel valmiva tennisekeskuse investeeringu maht on ligi 10 miljonit eurot ning hoone valmib juba käesoleva aasta lõpuks. Tallink Tennisekeskuse pindala saab olema 14 500 ruutmeetrit ning tennise- ja sulgpalliväljakutele, saab hoones olema ka kolm rühmatreeningusaali, jõusaal, pood ning kontoriruumid.

Lisaks kirjutas Soome rahvusringhääling, et viis suurt turismiettevõtet on otsustanud investeerida Guggenheimi muuseumi rajamisse Helsingisse üle miljoni euro. Lisaks Tallinkile on investorite hulgas ka Eckerö Line, Finnair, Taksi Helsinki ja Viking Line. Lõplikku otsust muuseumi rajamiseks pole veel tehtud.

Hetkel kuum