Eliisa Matsalu • 9. veebruar 2016
Jaga lugu:

Rehe: Michael Wolf väärib tunnustust

Aivar Rehe  Foto: Andras Kralla

Swedbanki juhi Michael Wolfi päevapealt lahkumine tuli kauaaegsele pangandustegelasele Aivar Rehele üllatusena.

Täna teatas Swedbank, et nende kontserni juht Michael Wolf lahkub nõukogu otsusel ametist.

Endise Danske Banki juhi Aivar Rehe sõnul oli Wolf Skandinaavia ühe liiderfinantsgrupi juht, kes oli oma tegevuses edukas. „Selline päevapealt lahkumine on erakorraline ja viitab sellele, et kindlasti oli see ka juhile endale üllatav,“ ütles Rehe.

Rehe märkis, et kõrvaltvaatajana on keeruline ja tänamatu juhtunut kommenteerida, kuid tausta vaadates võib Wolfi lahkumise üheks põhjuseks olla huvide konflikt, mis tekkis mõni kuu tagasi ja puudutas panga tippjuhtide kinnisvaraäri. Wolf tunnistas, et ta oli arusaamatusi tekitanud tehingutest teadlik. „Võis olla, et Wolfi tasemel olevalt juhilt nõuti kõrget ärieetilist tegutsemist, tekkis eetika küsimus ja nii see otsus sündiski,“ rääkis Rehe. „Wolf ütles, et aktsepteerib nõukogu otsust ja see on ainuvõimalik tee, sest börsifirma ei saa endale konflikti lubada,“ lausus ta.

Rehe lisas, et Eesti president Toomas Hendrik Ilves andis Michael Wolfile Maarjamaa Risti III klassi ordeni õige asja eest. „See autasu on väärikas ja õiglaselt antud,“ märkis ta. Rehe selgitas, et Wolf astus ametisse ajal, mil Eestis valitses finantskriis, ent kuna Eesti pangandus on suuresti Rootsi panganduse kontrolli all, võisid Eesti kliendid tunda end turvaliselt. „Kui Rootsi pankadel läheb koduturul hästi, siis on ka teiste turgude rahad hoitud,“ ütles Rehe. „Wolf on selles stabiilsuses suurt rolli mänginud,“ ütles ta.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum